Predpoveď počasia: Tropický týždeň s výstrahami

Teplo a dusno bude sprevádzané prehánkami alebo búrkami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vyhlásil výstrahy.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 21. 6.

Aj nasledujúci týždeň začne slnečne, postupne sa môže oblačnosť miestami zväčšovať. „Ojedinele, na západe a v Žilinskom kraji miestami prehánky alebo búrky – intenzívne, aj s krúpami. Mimoriadne teplo,“ hlási SHMÚ. Denné teploty vystúpia na 31 až 36 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor, ktorý môže pri búrkach zosilnieť.

Utorok 22. 6.

Ďalší deň bude prevládať malá, lokálne prechodne zväčšená oblačnosť. Miestami sa objavia aj prehánky alebo búrky, aj intenzívne a s krúpami. Teploty počas dňa vystúpia na 29 – 34 stupňov, na severe bude trochu chladnejšie. V noci sa ochladí na 21 – 16, v údoliach 14 stupňov.

Pre žlté okresy sú na najbližšie dni vyhlásené výstrahy pred teplom a búrkami (zdroj: SHMÚ)

Streda 23. 6.

Aj v strede pracovného týždňa sa bude vyskytovať malá oblačnosť, miestami sa môže zväčšovať a sprevádzať ju budú prehánky a intenzívnejšie búrky s krúpami.

Cez deň teploty vystúpia maximálne na 27 až 34 stupňov, nočné klesnú na 22 až 15 stupňov v dolinách. Fúkať bude opäť prevažne slabý vietor, silnejšie sa prejaví pri búrkach.

Štvrtok 24. 6.

Pokračovať má horúce počasie. Teploty počas dňa dosiahnu 29 až 36 stupňov. Opäť bude dusno s polooblačným až oblačným počasím a prehánkami či búrkami. V noci teploty klesnú na 22 až 17 stupňov, v údoliach do 15 stupňov.

Piatok 25. 6.

„Polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky, aj intenzívne a s krúpami. Naďalej teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 21 až 15 st. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na juhu väčšinou 30 až 35 st.,“ predpovedá SHMÚ počasie na piatok.

Víkend

Začiatkom víkendu by sa malo mierne ochladiť. V našej oblasti sa má vlniť studený front. V sobotu budú podľa predpovedí denné teploty dosahovať 22 až 30 stupňov, sprevádzané môžu byť prehánkami a búrkami. V noci teploty klesnú na 21 až 15 stupňov.

Televízia Nitrička

Forgot Password