Predpoveď počasia: Vitaj, leto!

Predpovede počasia po dlhšom čase zodpovedajú aktuálnemu dátumu v kalendári a pravdepodobne to tak zostane aj budúci týždeň.

Pondelok 7. 6.

Začiatkom týždňa budú pokračovať príjemné vonkajšie teploty od 22 do 29 stupňov. Oblačnosť bude malá, miestami prechodne zväčšená s prípadnými prehánkami a ojedinelými búrkami. Fúkať má len slabý vietor do 20 km/h.

Utorok 8. 6.

Ďalší deň bude približne rovnaký s tým rozdielom, že denné teploty môžu vystúpiť maximálne do 30 stupňov. Nočné teploty budú klesať na 16 až 11, v údoliach do 9 stupňov.

Streda 9. 6.

Stred týždňa sa má niesť v rovnakom duchu, príjemné letné počasie pravdepodobne vylepší zmierňujúca sa oblačnosť a streda bude jasná až polojasná.

Štvrtok 10. 6.

Pred víkendom sa len mierne ochladí, cez deň vonkajšie teploty vystúpia maximálne na 21 až 28 stupňov.

Čiastočné zatmenie slnka, ktoré má byť práve v tento deň, možno ovplyvní oblačnosť. Tej má vo štvrtok pribudnúť a prejaviť sa môže prehánkami i ojedinelými búrkami. Nočné teploty budú klesať na 16 – 10 stupňov.

Piatok 11. 6.

Denné teploty zostanú v rovnakom rozmedzí od 21 do 28 stupňov. Oblačnosť bude len malá miestami zväčšená s prípadnými zrážkami. V noci sa vzduch ochladí na 16 až 10 stupňov.

Víkend

Aj v sobotu sa budeme môcť pravdepodobne slniť.

Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá opäť malú oblačnosť s najvyššími dennými teplotami od 24 do 29 stupňov a najnižšími nočnými, ktoré klesnú na 16 až 10 stupňov.

foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password