Predpoveď počasia: Prichádza jún, teploty budú stúpať

Budúci týždeň bude teplejší, ale zatiaľ bez letných horúčav.

Pondelok 31. 5.

Víkendové počasie prialo slnečným lúčom viac, ako predchádzajúce dni, hoci stále pretrváva premenlivá oblačnosť. Tá má pokračovať aj v pondelok. Menej oblakov bude najmä ráno a večer, ráno sa môžu vyskytnúť tiež hmly. Prehánky a búrky prídu len ojedinele a skôr na strednom Slovensku. Navyššie denné teploty vystúpia na 16 až 21 stupňov.

Utorok 1. 6.

Podobné počasie bude pokračovať aj v prvý júnový deň.

Maximálne denné teploty od 17 do 22 stupňov má sprevádzať jasné až polooblačné počasie, miestami so zväčšenou oblačnosťou a zriedkavými prehánkami alebo dažďom. Zrána sa môže okrem hmly objaviť i prízemný mráz. Nočné teploty klesnú na 9 až 4 stupne, v údoliach do 2 stupňov.

Streda 2. 6.

Ranné hmly a prízemný mráz sa môžu vyskytovať ešte v stredu. Cez deň bude prevažne polooblačno s ojedinelými prehánkami. „Najnižšia nočná teplota 9 až 4, v údoliach miestami okolo 2 st.
Najvyššia denná teplota 18 až 23, na severe a východe miestami okolo 16 st.,“
predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať má len slabý vietor.

Štvrtok 3. 6.

Od západu má začať prúdiť teplejší vzduch.

Inak nás nečaká zrejme veľká zmena. Stále bude malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť s ojedinelými prehánkami. „Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v dolinách miestami okolo 3 st.
Najvyššia denná teplota 19 až 24, na severe miestami okolo 17 st.,“
hlási SHMÚ.

Piatok 4. 6.

Už koncom pracovného týždňa sa prúd teplého vzduchu odzrkadlí na denných teplotách, ktoré vystúpia maximálne na 20 až 26 stupňov, chladnejšie bude iba na severe Slovenska. Počasie bude jasné až polooblačné. Prehánky pribudnú len zriedka pri prechodne zväčšej oblačnosti. V noci teploty klesnú na 12 až 7 stupňov, v dolinách okolo 5 stupňov.

Víkend

Aj začiatok víkendu má byť podľa predbežných správ pomerne teplý a jasný až polooblačný. V sobotu môžu teploty počas dňa stúpať od 21 do 27 stupňov, nočné klesnú na 12 až 6.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password