Predpoveď počasia: Slnka ubúda, oblakov pribúda

Podľa predpovedí sem-tam vykukne slnko, no viac bude prevažovať oblačnosť.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Začiatok týždňa bude premenlivý, prechodne až s veľkou oblačnosťou. Na viacerých miestach očakávajte prehánky, dážď, ojedinele aj búrky, ktoré môžu byť intenzívne s krúpami. Najvyššie denné teploty vystúpia na 18 – 23 stupňov. Fúkať má vietor s rýchlosťou 10 – 30 km/h, v nárazoch 50 km/h.


V utorok 6. 10. k nám bude podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu prúdiť o niečo suchší vzduch.

Môžeme tak očakávať prevažne polojasné počasie s ojedinelý rannými hmlami. Denné teploty dosiahnu maximálne 16 – 21 stupňov. Pri prechodne zväčšenej oblačnosti sa, najmä v noci, vyskytnú prehánky. Nočné teploty klesnú najmenej na 10 až 5 stupňov, v teplejších oblastiach na 12 stupňov.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

„Oblačno až zamračené a postupne na viacerých miestach dážď alebo prehánky,“ hlási SHMÚ predpoveď na stredu.

Počas dňa vystúpia teploty na 12 – 17 stupňov. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 5 – 30 km/h. V noci očakávajte spočiatku zmenšenú oblačnosť a teploty klesajúce najviac na 12 – 7, v údoliach na 5 stupňov.


Štrvtok má tiež pokračovať so zrážkami.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Predpovede hovoria o polojasnom až oblačnom počasí ojedinele s prehánkami a dažďom. V priebehu dňa sa oteplí na maximálnych 12 – 18 stupňov, v noci teploty klesnú na 9 – 4 stupne a prevládať môže spočiatku veľká oblačnosť so zrážkami na viacerých miestach, na západe len zriedka.


V piatok k nám bude prúdiť teplejší vzduch. Najvyššie denné teploty dosiahnu 15 – 21 stupňov. Má byť polojasno až oblačno. V noci sa ochladí na 10 až 5 stupňov, v údoliach miestami na 3 stupne.

foto ilustračná: NH

„Do našej oblasti postúpi od západu zrážkovo nevýrazný studený front spojený s tlakovou nížou nad Škandináviou,“ predpovedá SHMÚ situáciu na sobotu. Maximálnych denných 15 – 20 stupňov má opäť sprevádzať polooblačné až oblačné počasie s ojedinelými prehánkami a dažďom. Podobné budú aj nočné teploty, ochladí sa na 12 – 6 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password