Predpoveď počasia: Slnko sa bude schovávať aj ďalší týždeň

Polooblačné až oblačné počasie nás sprevádza už nejaký čas. Zdá sa, že ani posledné májové dni nebudú iné.

Pondelok 24. 5.

Po upršanom víkende by mal prísť jasnejší pondelok. Cez deň však bude zase od juhozápadu pribúdať obačnosť a popoludní sa miestami, najmä na západe, prejaví prehánkami alebo dažďom. Očakávajte najvyššie teploty okolo 17 až 22 stupňov.

Utorok 25. 5.

Ďalší deň už bude opäť viac oblačný až zamračený, hoci oblačnosť sa cez deň miestami môže zmenšovať, ale skôr na východe. S prehánkami, dažďom alebo ojedinelými búrkami treba počítať na viacerých miestach, západ Slovenska by sa mal výraznejším zrážkam vyhnúť. „Najnižšia nočná teplota 14 až 9 st. Najvyššia denná teplota 13 až 19, na juhu stredného Slovenska a na východe väčšinou 19 až 25 st.,“ oznamuje predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Streda 26. 5.

Stred pracovného týždňa zrána ojedinele začne s hmlami, oblačnosť bude malá, prechodne aj zväčšená s prehánkami. Cez deň sa oteplí maximálne na 18 až 23 stupňov. V noci sa bude ochladzovať približne na 6 až 1 stupeň s ojedinelým prízemným mrazom v údoliach.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Štvrtok 27. 5.

„Jasno až polojasno, v priebehu dňa od západu zväčšená oblačnosť ojedinele, na severe miestami, prehánky alebo búrky,“ znie predpoveď SHMÚ. Najvyššie denné teploty vystúpia na 19 až 24 stupňov, nočné klesnú najmenej na 9 až 3 stupne.

Piatok 28. 5.

Pred víkendom má oblačnosti pribudnúť, nebudú zrejme chýbať ani prehánky, dážď a sem-tam aj búrky. Denné teploty dosiahnu najviac 14 až 20 stupňov, v noci budú klesať najmenej na 13 až 7 stupňov.

Víkend

Sobota bude pokračovať v podobnom duchu s polooblačným až oblačným počasím a ojedinelými prehánkami, výnimočne aj búrkami a najvyššími dennými teplotami od 15 do 21 stupňov. Nočné teploty majú klesnúť na 10 až 4 stupne.

Televízia Nitrička

Forgot Password