Predpoveď počasia: Leto zatiaľ hlási len pomalý príchod

Hoci jar pokročila, v druhej polovici mája sa denné teploty zatiaľ stále budú držať v miernejšom rozmedzí.

Pondelok 17. 5.

Ďalší pracovný týždeň má začať oblačným až zamračeným počasím. Ráno sa môžu ojedinele vyskytnúť hmly, cez deň prehánky a dážď, lokálne môže byť aj dosť výdatný. Denné teploty vystúpia najviac na 10 až 15 stupňov. Fúkať má slabší vietor s rýchlosťou 20 až 40 km/h.

Utorok 18. 5.

Utorok má byť podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu tiež spočiatku oblačný, na mnohých miestach s prehánkami alebo výdatným dažďom. V priebehu dňa sa oblačnosť zmení na premenlivú s prehánkami či ojedinelými búrkami. Cez deň sa oteplí najviac na 15 až 20 stupňov. V noci sa ochladí na 11 až 6.

Streda 19. 5.

Týždeň bude pokračovať bez väčšej zmeny.

„Premenlivá, v noci miestami zmenšená oblačnosť. Zrána ojedinele hmla. V noci ojedinele, cez deň na mnohých miestach dážď, prehánky, ojedinele búrky,“ predpovedá SHMÚ. Teploty cez deň dosiahnu maximálne 14 – 19 stupňov. Nočné teploty klesnú na 10 až 5, v údoliach na 3 stupne.

Štvrtok 20. 5.

Aj vo štvrtok ráno nás cestou do práce a školy môže sprevádzať hmla alebo nízka oblačnosť. Cez deň sa opäť prejaví oblačnosť prehánkami a ojedinelými búrkami. „Najnižšia nočná teplota 7 až 2, na juhozápade a juhovýchode do 9 st. Najvyššia denná teplota 14 až 19, na severe miestami okolo 12 st.,“ hlási SHMÚ.

Piatok 21. 5.

Deň začne pravdepodobne polooblačným počasím, postupne má oblakov od západu ešte pribudnúť. Výsledkom budú prehánky, dážď či búrky. Teploty cez deň vystúpia na 14 až 20 stupňov. V noci klesnú na 8 až 2 stupne.

Víkend

Sobota má pokračovať v podobnom duchu ako predchádzajúce dni. Prípadnú oblačnosť môžu sprevádzať zrážky. Denné teploty sa budú pohybovať od 13 do 19 stupňov. V noci budú klesať na 11 až 6 stupňov.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password