Predpoveď počasia: Teploty môžu dosiahnuť aj 30 stupňov, potom príde ochladenie

Ideálne jarné počasie bude narúšať silnejší vietor a v druhej polovici týždňa studený front.

Pondelok 10. 5.

Slnečný, teplý a veterný. Taký bude začiatok nového týždňa. Vonkajšie teploty sa konečne vyšplhajú na vyššie hodnoty. Cez deň bude najviac 21 až 28 stupňov v južnej polovici západného Slovenska. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 10 až 35 km/, na západe v nárazoch až 70 km/h.

Utorok 11. 5.

Polojasné až jasné počasie bude pokračovať. Teploty môžu cez deň stúpať na 25 až 30 stupňov. Počasie bude kaziť len vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav predpokladá, že bude fúkať rýchlosťou 10 – 35 km/h, v nárazoch do 65 km/h. Nočné teploty na západe klesnú najmenej na 6 stupňov, na západe 17 až 12 stupňov

Streda 12. 5.

Počasie u nás začne ovplyvňovať studený front.

Spočiatku bude jasno až polojasno, cez deň začne pribúdať oblačnosť, miestami sa prejaví prehánkami a búrkami. Naďalej však bude teplo, približne 22 až 27 stupňov. Sila vetra v tento deň zoslabne na 10 až 25 km/h, ale pri búrkach môže zosilnieť. Najnižšie nočné teploty klesnú na 13 až 7 stupňov, na juhozápade okolo 15.

Štvrtok 13. 5.

V druhej polovici týždňa sa už prejaví ochladenie výraznejšie.„Najnižšia nočná teplota 14 až 8 st.
Najvyššia denná teplota 15 až 21 st. Oblačno až zamračené, v noci ojedinele zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach dážď, prehánky, miestami búrky“
predpovedá SHMÚ.

Piatok 14. 5.

Inak to nebude ani v piatok. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 14 do 20 stupňov. Piatok bude oblačný až zamračený, miestami aj s prehánkami a dažďom. V noci teploty klesnú na 12 až 6 stupňov.

Víkend

V sobotu sa môže oblačnosť prechodne zmenšovať, stále však treba počítať aj s prehánkami alebo dažďom. Cez deň sa oteplí na 16 – 22 stupňov a v noci sa ochladí na 10 až stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password