Predpoveď počasia: Po teplom 1. máji teploty zase klesajú

Meteorológovia hlásia aj prízemné mrazy.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 3. 5.

Po prvom májovom dni sa nám zase ochladilo a ochladenie bude pokračovať aj začiatkom týždňa. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 12 až 17 stupňov. Oblačosť bude premenlivá, sem-tam sa môže prejavovať aj prehánkami a k večeru sa bude zmenšovať. Vietor bude fúkať s rýchlosťou 10 – 30 km/h, v nárazoch ojedinele 55 km/h.

Utorok 4. 5.

Už ďalší deň by k nám mal začať prúdiť teplejší vzduch.

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 16 do 21 stupňov. V noci a zrána sa môžu vyskytnúť aj hmly a nadránom miestami v nížinách i prízemný mráz. Počas dňa bude jasno, postupne polooblačno, oblačno. Nočné teploty klesnú na 2 až -3, na juhozápade a juhovýchode miestami okolo 4 stupne.

Streda 5. 5.

Stred pracovného týždňa bude pokračovať s rovnakými dennými teplotami ako v utorok. Oblačnosť bude spočiatku zmenšená, neskôr prevažne veľká. „Ojedinele, cez deň miestami – najmä na západe – dážď, prehánky, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 11 až 6, v údoliach stredného Slovenska ojedinele okolo 4 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

foto ilustračná (pixabay.com)

Štvrtok 6. 5.

Opäť sa mierne ochladí.

Štvrtok možno očakávať cez deň najviac 11 – 17 stupňov. V noci môžu veľkú oblačnosť sprevádzať prehánky, dážď a ojedinele búrky. Cez deň bude oblačnosť menšia, prechodne miestami zväčšená a zrážky len ojedinele. V noci teploty klesnú na 7 až 2.

Piatok 7. 5.

„Prevažne veľká oblačnosť. Na mnohých miestach dážď, prehánky, ojedinele búrky. Chladno. Najnižšia nočná teplota 7 až 2, na juhozápade okolo 9 st. Najvyššia denná teplota 11 až 17 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Víkend

Úvod víkendu má sprevádzať najprv väčšia, neskôr malá oblačnosť a ojedinelé slabé zrážky. Cez deň sa oteplí najviac na 14 až 19 stupňov a v noci sa ochladí na 8 až 2 stupne.

Televízia Nitrička

Forgot Password