Predpoveď počasia: Na jasné jarné počasie to nevyzerá

Apríl sa chýli ku koncu a jarné obdobie nám dokazujú zatiaľ len kvitnúce kvety, ktoré sem-tam aj zasneží.

Pondelok 19. 4.

Ďalší aprílový týždeň začne oblačným až zamračeným počasím, ktoré sa k večeru na juhu môže zmierňovať. Na mnohých miestach treba očakávať prehánky alebo občasný dážď. Cez deň sa oteplí najviac na 9 až 14 stupňov. Fúkať má len slabý vietor s rýchlosťou do 20 km/h.

Utorok 20. 4.

„Premenlivá, v noci spočiatku až veľká oblačnosť. Miestami prehánky alebo dážď, vo vysokých polohách sneženie. Výnimočne búrky,“ tak vyzerá predpoveď Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na ďalší deň. Možno vás poteší predpokladané čiastočné oteplenie. Denné teploty sa majú pohybovať od 12 do 17 stupňov, nočné budú klesať na 6 až 1 stupeň, ale v údoliach bude možno ešte chladnejšie.

Streda 21. 4.

V strede pracovného týždňa uvidíme zrejme jasnejšiu oblohu, ráno aj s občasnými hmlami. Oblačnosť má byť iba malá, či miestami zväčšená. V tom prípade ojedinele neprekvapia prehánky, výnimočne i búrky. Počas dňa teploty vystúpia maximálne na 13 – 18 stupňov. V noci sa ochladí výraznejšie, a to na 4 až -1 stupeň, v dolinách až do -3 stupňov.

Miestami treba očakávať prízemný mráz.

Štvrtok 22. 4.

„Spočiatku prevažne polooblačno a ojedinele prehánky. Od severozápadu postupne veľká oblačnosť a cez deň na viacerých miestach prehánky, dážď, výnimočne aj búrky,“ predpovedá SHMÚ dôsledok prechádzajúceho studeného frontu. Denné teploty sa majú držať pod dvadsiatkou, najviac sa oteplí na 14 – 19 stupňov. Nočné teploty budú klesať na 6 až 0 stupňov.

Piatok 23. 4.

Za studeným frontom k nám má prúdiť chladný morský vzduch.

Prejaví sa aj ochladením na maximálnych 9 až 14 stupňov cez deň a 3 až -2 v noci. Oblačnosť bude spočiatku veľká, neskôr premenlivá s prehánkami, dažďom, od stredných polôch aj so snežením.

Víkend

Nezdá sa, že začiatok víkendu by mal pretrvávajúcu pochmúrnu jar vyjasniť.

V sobotu bude opäť malá, prechodne zväčšená oblačnosť s prehánkami, vo vyšších polohách snežením. Cez deň sa oteplí na 9 až 14 stupňov. Noc bude chladná od 4 do -2 stupňov, v nížinách i menej, a treba tu počítať aj s prízemným mrazom.

foto ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password