Predpoveď počasia: Zase prichádza ochladenie

Vonkajšie teploty majú výraznejšie klesnúť, sprevádzať ich môžu prehánky a zrážky.

Pondelok 12. 4.

Prvý deň nového týždňa budú ešte prevažovať celkom príjemné teploty od 17 do 22 stupňov, no inak bude polooblačno až oblačno. Mraky budú pribúdať cez deň najmä na západnom a strednom Slovensku. Na západe sa k večeru ojedinele vyskytnú aj prehánky a dážď, výnimočne búrky.

Utorok 13. 4.

A v utorok príde zase ochladenie.

„Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach prehánky alebo dážď, ojedinele aj výdatné zrážky. Vo vyšších polohách, na severe a krajnom západe postupne aj v nižších polohách sneženie,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 70 km/h. Najvyššie denné teploty dosiahnu 0 až 7 stupňov, na juhu i viac. Nočné teploty sa budú pohybovať od 4 do -1 stupňa.

Streda 14. 4.

Stále bude prevládať oblačné až zamračené počasie na mnohých miestach so snežením, aj v kombinácii s dažďom. Počas dňa sa oteplí maximálne na 3 až 8 stupňov. V noci klesnú teploty na 4 až -2 stupne, v údoliach bude ešte chladnejšie.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Štvrtok 15. 4.

Ďalší deň pravdepodobne bez zmeny.

Stále chladno. Cez deň bude 3 . 8 stupňov sprevádzať oblačné až zamračené počasie, snehové prehánky či dážď. Nočné teploty klesnú najviac na 3 až -3 stupne.

Piatok 16. 4.

„Premenlivá veľká oblačnosť a miestami prehánky, od stredných polôh snehové. Najnižšia nočná teplota 3 až -3 st. Najvyššia denná teplota 6 až 11, na severe okolo 4 st,“ predpovedá SHMÚ. Prílev studeného vzduchu by od tohto dňa mal začať slabnúť.

Víkend

V sobotu by už denné teploty mohli dosiahnuť 9 až 14 stupňov. Oblačnosť bude pravdepodobne premenlivá s lokálnymi prehánkami.

Televízia Nitrička

Forgot Password