Predpoveď počasia: Aprílové počasie

Kto sa teší na jar, teší sa predčasne. V apríli si možno užijeme ešte aj sneh a mínusové teploty. Nakoľko sa predpovede splnia?

Pondelok 5. 4.

Veľkonočný pondelok začne ojedinele hmlami, pokračovať bude s jasným až polojasným počasím, popoludní oblačnosti pribudne a k večeru sa zriedka vyskytnú aj prehánky. Počas dňa sa oteplí najviac na 12 až 17 stupňov, na severe Slovenska bude chladnejšie.

Utorok 6. 4.

Cez našu oblasť bude prechádzať teplotne výrazný studený front.

Denné teploty vystúpia najviac na 4 až 9 stupňov. Nielen teploty, ale ani počasie nebude veľmi príjemné. S pribúdajúcou oblačnosťou môžu prísť prehánky, dážď a od stredných, postupne aj v nižších polohách sneženie. „Cez deň v západnej polovici postupne premenlivá oblačnosť a miestami snehové prehánky, v nižších polohách aj dažďové. Výrazné ochladenie a ojedinele tvorba snehových jazykov,“ dopĺňa Slovenský hydrometeorologický ústav. Vietor bude fúkať rýchlosťou 15 až 40 km/h, v nárazoch 60 km/h, k večeru čiastočne zoslabne. V noci sa ochladí na 3 až -2 stupne, na severe i menej.

Streda 7. 4.

Premenlivá oblačnosť sa v strede pracovného týždňa prejaví ojedinele na mnohých miestach snehovými prehánkami a snežením či búrkami. Cez deň sa maximálne oteplí na 4 až 9 stupňov, na severe opäť chladnejšie. K večeru a v noci bude fúkať väčšinou len slabý vietor. Nočné teploty klesnú na -1 až -6, v údoliach až do -12 stupňov.

Štvrtok 8. 4.

„Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach väčšinou -5 až -10 st. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na severe väčšinou okolo 2 st.,“ predpovedá štvrtkové počasie SHMÚ. Premenlivá oblačnosť sa prechodne zmení až na veľkú so snehovými prehánkami a snežením na viacerých miestach, v polohách do cca 300 m sa budú vyskytovať dažďové zrážky.

Piatok 9. 4.

Oteplenie príde v piatok vplyvom prúdenia teplejšieho vzduchu.

Odzrkadlí sa na maximálnych denných teplotách do 8 do 13 stupňov, na severe väčšinou do 8 stupňov. Avšak stále má byť polooblačno až oblačno. V noci môžu pokračovať mínusové teploty, ktoré klesnú najmenej na -1 až -6 stupňov, v údoliach do -8.

Víkend

Oteplovanie bude podľa predpovedí pokračovať aj začiatkom víkendu. V sobotu denné teploty vystúpia najviac na 11 až 17 stupňov. Sprvu menšia oblačnosť sa rozšíri. Vyskytnúť sa môžu ojedinele aj prehánky a dážď. Nočné teploty klesnú na 4 až -2 stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password