Predpoveď počasia: V 1. polovici týždňa nás budú sprevádzať príjemné jarné teploty

Vydržať by mali až do štvrtku. V piatok sa začne postupne ochladzovať vplyvom studeného frontu.

Pondelok 29. 3.

Teploty sa začiatkom týždňa budú počas dňa držať maximálne okolo 8 až 13 stupňov, na západe a miestami na strednom Slovensku vystúpia na 17 stupňov. Počasie bude oblačné až zamračené, na severe územia sa miestami môže vyskytnúť dážď, vo vyšších polohách sneženie.

Utorok 30. 3.

Počasie u nás bude ovplyvňovať teplý front.

Očakávať môžeme opäť oblačné až zamračené počasie. Lokálne, najmä na západe sa oblačnosť bude zmenšovať. Ojedinele sa na severe a východe môže spustiť slabý dážď. Denné teploty sa budú pohybovať od 14 až do 21 stupňov na západe, na Orave a Liptove okolo 7 až 14 stupňov. Fúkať má iba slabý vietor. V noci sa ochladí na 7 až 2 stupne, na juhozápade bude možno teplejšie.

Streda 31. 3.

„Polojasno až oblačno, na západe aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele slabý dážď, najmä na východe. Veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 7 až 2 st. Najvyššia denná teplota 15 až 20, na juhozápade do 22 st.,“ hlási predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 1. 4.

Podľa SHMÚ začne do strednej Európy postupovať studený front, predtým si ešte užijeme prílev veľmi teplého vzduchu.

Teploty môžu počas dňa vystúpiť na 16 až 22 stupňov. Oblačnosť by mala byť len malá, miestami sa však môže zväčšovať, prekvapiť nás môžu aj ojedinelé prehánky a výnimočne búrky. Nočné teploty klesnú najmenej na 8 až 2 stupne.

Piatok 2. 4.

„Najnižšia nočná teplota 9 až 3 st. Najvyššia denná teplota 12 až 17, v severnej polovici 6 až 11 st.,“ predpovedá SHMÚ pokles denných teplôt. Ochladzovať sa bude v priebehu dňa so sprievodom premenlivej, prechodnej až veľkej oblačnosti na viacerých miestach s prehánkami, dažďom, ojedinele búrkami.

Víkend

Sobota začne citeteľne chladnejším počasím ako začiatok týždňa. Počas dňa teploty dosiahnu najviac 7 až 12 stupňov, na severe len 5. Oblačnosť sa prejaví dažďovými alebo snehovými prehánkami a nočné teploty klesnú na 4 až -2 stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password