Predpoveď počasia: Kvitnúce kvety aj snehové prehánky

Hoci máme už za sebou začiatok meteorologickej aj astronomickej jari, vonku to tak zatiaľ nevyzerá. A vyzerať to tak nebude ani v závere marca.

Teplé jarné slnečné lúče sme si užili skôr v úvode mesiaca, ku koncu ich vystriedalo chladnejšie počasie dokonca aj snehové prehánky.

Pondelok 22. 3.

Tie môžu pokračovať aj v pondelok najmä na západe a severe Slovenska. Do cca 300 m sa vyskytne i dážď. Najvyššie denné teploty dosiahnu popri premenlivej oblačnosti 3 až 8 stupňov, na severe bude chladnejšie. K večeru majú zrážky a oblačnosť ustávať, inak bude chladno a veterno.

Utorok 23. 3.

Premenlivá oblačnosť bude pokračovať.

Cez deň miestami na severe a v noci ojedinele zasneží. V nižších polohách môže pršať. Teploty počas dňa vystúpia najviac na 6 – 11, na severe okolo 4 stupňov. V noci sa ochladí najmenej na -2 až -7, v dolinách a kotlinách do -12 stupňov. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 10 až 30, v nárazoch 45 km/h.

Streda 24. 3.

„Premenlivá oblačnosť. Ojedinele, na severe miestami, snehové prehánky
a občasné sneženie, v nižších polohách aj dážď,“
predpovedá stredajšie počasie Slovenský hydrometeorologický ústav. Veľkú zmena nás teda nečaká. Maximálnych 5 až 10 stupňov, na severe okolo 3 stupňov, vystriedajú nočné teploty, ktoré klesnú najmenej na 1 až -4, na juhozápade do stupňov.

Štvrtok 25. 3.

Pokračovať má malá, miestami zväčšená oblačnosť s najvyššími dennými teplotami od 7 do 13 stupňov, na severe bude zriedka aj chladnejšie. Najnižšie nočné teploty dosiahnu 1 až -4, na severe a východe miestami
okolo -6 stupňov.

Piatok 26. 3.

„Malá, miestami zväčšená oblačnosť, zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 2 až -4 st. Najvyššia denná teplota 9 až 15 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Pred víkendom by mal zo západu do našej oblasti začať prúdiť teplejší vzduch. Už v sobotu však do strednej Európy postúpi studený front.

Víkend

V sobotu síce môžu denné teploty vystúpiť na 10 až 16 stupňov, no pretrvávať má aj polooblačné až oblačné počasie s prehánkami, vo vysokých polohách i snehovými.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password