Predpoveď počasia: Na jarné slnečné lúče si ešte počkáme

Denné teploty v priebehu týždňa vystúpia najviac na 11 stupňov a postupne ešte môžu mierne klesnúť.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 15. 3.

Oblačné počasie sa z nedele presunie aj do pondelku. Ojedinele sa na západe prejaví v zmenšenej miere, alebo sem-tam s prehánkami, dažďom alebo dažďom so snehom. Najvyššie denné teploty vystúpia na 6 až 11 stupňov, na severe 4 stupne. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 10 – 35 km/h, v nárazoch okolo 50 km/h.

Utorok 16. 3.

Utorok bude premenlivý, prechodne až s veľkou oblačnosťou. Ojedinele sa cez deň vyskytne dážď, dážď so snehom, od cca 600 m sneženie. „Najvyššia denná teplota 6 až 11, na severe miestami okolo 4 st.
Severozápadný až severný vietor 3 až 10, v nárazoch ojedinele okolo 15 m/s (10 až 35, 55 km/h),“
predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. V noci sa ochladí na 3 až -2, v údoliach do -4 stupňov.

Streda 17. 3.

Streda bude na pocit veterná a chladná.

Ďalší deň bude s premenlivou oblačnosťou. Snehové prehánky sa vyskytnú najmä na severe, v nižších polohách sa vyskytne dážď alebo dážď so snehom. Teploty počas dňa vystúpia maximálne na 4 až 9 stupňov, nočné teploty klesnú na 2 až -3 stupne. Očakávajte aj vietor s rýchlosťou 15 až 45 km/h, v nárazoch 60 km/h.

foto ilustračná (pixabay.com)
Štvrtok 18. 3.

Štvrtok bez zmeny, stále s premenlivou oblačnosťou, na severe so snežením alebo snehovými prehánkami, v nižších polohách s dažďom či dažďom so snehom. „Najnižšia nočná teplota 0 až -6 st.
Najvyššia denná teplota 3 až 8, na severe miestami okolo 1 st.,“
uvádza SHMÚ.

Piatok 19. 3.

Opäť veľká oblačnosť, ktorú bude sprevádzať miestami sneženie, dážď so snehom, v nižších polohách dážď. Najvyššie denné teploty maximálne vystúpia na 4 až 9 stupňov, na severe miestami okolo 2 stupňov, najnižšia nočné teploty klesnú na 0 až -6 stupňov.

Víkend

Prvý deň víkendu neprinesie žiadnu zmenu, denné teploty od 4 do 9 stupňov, nočné najmenej od 0 od -6 stupňov a naďalej môžu pretrvávať vo vyšších polohách snehové prehánky, sneženie a v nižších polohách dážď.

Televízia Nitrička

Forgot Password