Predpoveď počasia: Oblačnosť pribudne, klesnú aj teploty

Situáciu v priebehu týždňa zmení zvlnený studený front nad strednou Európou.

„Od východu bude do našej oblasti zasahovať okraj tlakovej výše a po jej zadnej strane k nám začne od juhu prúdiť o niečo teplejší vzduch,“ uvádza počasie na 21. 9. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V pondelok tak môžeme očakávať cez deň maximálne 22 – 27 stupňov a jasné až polojasné počasie s ojedinelými rannými hmlami. Fúkať má iba slabý vietor s rýchlosťou 10 – 25 km/h.


V utorok k nám bude naďalej za jasného až polojasného počasia prúdiť teplý vzduch. Ojedinelé ranné hmly môže sprevádzať aj nízka oblačnosť. Najvyššie denné teploty sa vyšplhajú na 23 – 28 stupňov. Predpovede hovoria a bezvetrí alebo iba slabom vetre. V noci sa na juhu západného Slovenska ochladí na 15 až 10 stupňov, v ostatných častiach aj na 5 stupňov.


V stredu môže prísť mierna zmena.

Deň opäť ojedinele začne hmlisto, postupne sa oteplí na 22 až 27 stupňov, no jasné až polojasné počasie na západnom a strednom Slovensku vystrieda pribúdajúca oblačnosť, prípadne prehánky, výnimočne búrky. Vietor bude fúkať rýchlosťou 5 – 25 km/h, v nárazoch ojedinele 45 km/h. V noci bude na juhu západného Slovenska 14 stupňov, inde sa ochladí na 12 až 7 stupňov.


„Premenlivá veľká oblačnosť. Na mnohých miestach prehánky alebo dážď. Ojedinele búrky. Zrána v údoliach výnimočne hmla,“ takto má podľa predpovede SHMÚ vyzerať štvrtkové počasie. Denné teploty vystúpia najviac na 19 – 25 stupňov. V noci sa ochladí na 16 – 10 stupňov.


V piatok oblačnosti ešte pribudne.

Na mnohých miestach bude obloha zamračená, vyskytnú sa aj prehánky a dážď, ojedinele i búrky. Denné teploty dosiahnu maximálne 18 – 24 stupňov, v noci klesnú na 16 – 10 stupňov.


Aj víkend začne oblačným až zamračeným a na mnohých miestach upršaným počasím. Situáciu bude ovplyvňovať zvlnený studený front nad strednou Európou, čo sa prejaví na denných teplotách, ktoré dosiahnu 15 – 21 stupňov, nočné klesnú na 15 až 9 stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password