Predpoveď počasia: Jar prichádza pomaly

Budúci týždeň bude zrejme charakterizovať premenlivá oblačnosť. Nedávne oteplenie bolo len náznakom jari, zatiaľ má pomalý nástup.

Pondelok 8. 3.

V pondelok očakávajte premenlivú oblačnosť, pričom prevažne jasno bude hlavne ráno na juhu Slovenska, k večeru bude oblačnosti ubúdať na celom území. Teploty počas dňa vystúpia najviac na 5 až 10 stupňov, na severe na -1 až 4 stupne.

Utorok 9. 3.

V noci a zrána bude zmenšená oblačnosť výnimočne s hmlou, no inak má prevládať prevažne oblačné počasie, ojedinele aj so slabými zrážkami. Denné teploty dosiahnu maximálne 2 až 7 stupňov, na severe 0. Najnižšie nočné teploty klesnú na -3 až -9, zriedka v údoliach a najmä na severe na -9 až -15 stupňov.

Streda 10. 3.

„Malá, prechodne aj zväčšená oblačnosť. Ojedinele, najmä na západe, slabé sneženie alebo dážď so snehom,“ hlási predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Cez deň sa oteplí na 3 až 8 stupňov, na severe bude okolo 1 stupňa. Nočné teploty klesnú do mínusu, od 0 do -5, v údoliach miestami do -11 stupňov. Fúkať bude väčšinou len slabý vietor s rýchlosťou 10 až 25 km/h.

Štvrtok 11. 3.

„Do našej oblasti postúpi od západu teplý front,“ predpovedá SHMÚ.

Na najvyšších denných teplotách sa ešte výrazne neprejaví, vystúpia maximálne na 3 až 9 stupňov, na juhozápade aj viac, no počas dňa má byť tiež veterno. Ranné jasné počasie postupne vystrieda oblačnosť, prejaví sa „v priebehu dňa miestami – najmä v západnej polovici – slabé sneženie alebo dážď so snehom, v nižších polohách aj dážď,“ dopĺňa SHMÚ. V noci sa ochladí najviac na -2 až -7 stupňov, v údoliach miestami aj do -13.

Piatok 12. 3.

Ani piatok neprinesie očakávané jarné počasie.

Naznačujú to predpovede meteorologického ústavu: „Premenlivá, prechodne až veľká oblačnosť. Na viacerých miestach dážď alebo prehánky. Vo vyšších, prechodne aj v nižších polohách sneženie. Veterno!“. Denné teploty sa budú pohybovať najviac od 6 do 12 stupňov, noc už bude mierne teplejšia, a to od 5 do -1 stupňa.

Víkend

V sobotu začne s teplotami od 7 do 13, v noci od 2 do -4 stupňov, ale naďalej má pretrvávať premenlivá oblačnosť, sem-tam s prehánkami, slabým dažďom, vo vyšších polohách zriedka aj so snehovými prehánkami.

foto ilustračné (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password