Predpoveď počasia: Február sa rozlúči oteplením

V priebehu posledného februárového týždňa má pretrvávať podobné počasie. Pri slnečnom počasí môžu teploty vystúpiť až na 16 stupňov.

Pondelok 22. 2.

Týždeň začne v nižších polohách zrejme hmlistým počasím, pridá sa k nemu nízka oblačnosť, ktorá sa najmä miestami a hlavne na západe udrží celý deň, očakávajte preto aj ojedinelé mrholenie. Denné teploty vystúpia najviac na 7 až 13 stupňov, pri hmle a nízkej oblačnosti na 1 až 7 stupňov. Fúkať bude slabý vietor (10 – 25 km/h), v nárazoch 45 km/h.

Utorok 23. 2.

V utorok môže nízku oblačnosť s ojedinelým mrholením striedať jasno až polojasno. To sa prejaví aj na denných teplotách. Pri slnečom počasí vystúpia na 9 až 16 stupňov, pri hmlách a oblačnosti len 2 až 9 stupňov. V noci sa ochladí na 2 až -3, v údoliach miestami okolo -5 stupňov.

Streda 24. 2.

S podobným počasím počítajte aj v stredu. „Najnižšia nočná teplota 3 až -3, v údoliach ojedinele okolo -5 st. Najvyššia denná teplota 10 až 16, pri dlhšie trvajúcej hmle alebo nízkej oblačnosti 3 až 9 st. Bezvetrie alebo slabý vietor,“ hlási predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 25. 2.

Naďalej polojasno až jasno. Len v nižších polohách ojedinele s hmlami a nízkou oblačnosťou, zriedka sa vyskytne mrholenie alebo slabé sneženie s dennými teplotami maximálne 3 až 9 stupňov, pri slnečnom počasí sa teploty vyšplhajú na 10 až 16 stupňov. Nočné teploty klesnú na 4 až -2, v údoliach ojedinele okolo -4 stupňov.

Piatok 26. 2.

Ani piatok podľa predpovedí SHMÚ neprinesie veľkú zmenu: „Jasno až polojasno. V nižších polohách miestami hmla alebo zamračené nízkou oblačnosťou a ojedinele slabé zrážky. Pri slnečnom počasí veľmi teplo“.
Počas dňa bude 3 až 9 stupňov pri hmlách a oblačnosti, prípadne sa oteplí na 10 až 16 stupňocv. Najnižšia nočná teplota 5 až -1 st., v údoliach aj chladnejšie.

Víkend

„Premenlivá oblačnosť. Lokálne aj hmlisto. Miestami, najmä na severe,
prehánky alebo dážď, v horských oblastiach aj sneženie,“
predpovedá SHMÚ sobotu. Maximálne sa oteplí na 6 až 11 stupňov, v noci sa ochladí na 5 až -3 stupne.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password