Predpoveď počasia: Po mrazoch sa oteplí len mierne

Uplynulý týždeň patril v počasí výstrahám takmer všetkého druhu. Nasledujúce dni bude zima miernejšia, no stále citeľná.

Pondelok 15. 2.

Začiatok týždňa bude jasný až polojasný. Prechodne zväčšenú oblačnosť s prípadnými snehovými prehánkami očakávajte na východe Slovenska. Cez deň sa oteplí najviac na -2 až 3 stupne, na severe -4.

Utorok 16. 2.

V utorok ma prevládať zväčšená oblačnosť, vo východnej polovici Slovenska v noci aj zmenšená. Miestami sa vyskytne občasné sneženie, na juhozápade dážď so snehom. Denné teploty vystúpia najviac na – 5 až 0, južnejšie na +2 stupne. V noci sa ochladí na – 4 až – 11, v údoliach až do – 19 stupňov.

Streda 17. 2.

„Oblačno až zamračené, spočiatku lokálne aj zmenšená oblačnosť. Miestami, cez deň na mnohých miestach sneženie alebo dážď so snehom, v južnej polovici západného Slovenska aj dážď,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav.

Maximálne denné teploty dosiahnu – 2 až 3, na západe 5 stupňov. V noci sa ochladí na – 2 až – 8, v údoliach do – 14 stupňov.

Štvrtok 18. 2.

Štvrtok bude prevládať oblačné až zamračené, hmlisté počasie, pričom oblačnosť sa môže od západu zmenšovať. Tu možno očakávať dážď, na severe a východe Slovenska aj dážď so snehom. „Najnižšia nočná teplota 1 až -4, vo východnej polovici miestami -5 až -10 st. Najvyššia denná teplota 0 až 5, na západe miestami okolo 7 st.,“ znie predpoveď SHMÚ.

Piatok 19. 2.

Záver pracovného týždňa má byť oblačný až zamračený a hmlistý, oblačnosť sa bude lokálne zmenšovať. Teploty počas dňa vystúpia na 0 až 6 stupňov, v noci sa ochladí na – 1 až – 5, v údoliach miestami do – 11 stupňov.

Víkend

Aj cez víkend zrejme pretrvá oblačnosť s ojedinelým zrážkami. Sobotu s plusovými dennými teplotami od 1 do 7 stupňov, v noci vystriedajú mínusové hodnoty od 0 do – 5 až – 7 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password