Predpoveď počasia: Čaká nás poriadne ochladenie

Sychravého počasia sa tak skoro nezbavíme. V priebehu týždňa príde výrazné ochladenie, denné teploty sa budú pohybovať pod nulou.

Pondelok 8. 2.

Nedeľné sychravé počasie bude pokračovať aj na začiatku týždňa. Oblačnú a hmlistú atmosféru má na mnohých miestach sprevádzať dážď, v severnej polovici ojedinele aj mrznúci s tvorbou poľadovice. „V priebehu dňa v západnej polovici od západu ustávanie zrážok. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na severe a ojedinele aj krajnom západe, -3 až 2 st.,“ hlási Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 10 až 30 km/h, v nárazoch do 45 km/h.

Utorok 9. 2.

Oblačné a zamračené počasie má pretrvávať aj v utorok, no oblačnosť sa môže prechodne zmenšovať.

Sneh alebo dážď so snehom sa vyskytne miestami v noci a počas dňa na viacerých miestach. V nižších polohách, najmä na juhu bude skôr pršať, ojedinele očakávajte aj poľadovicu. Počas dňa sa oteplí maximálne na -1 až +4, na juhozápade +6 stupňov. Fúkať má len slabý vietor s rýchlosťou 20 km/h. V noci sa ochladí najviac na 0 až -5, na severe -7 stupňov.

Streda 10. 2.

Oblačnosti výrazne ubúdať nebude, cez deň sa na viacerých miestach vyskytnú dážď alebo dážď so snehom. „V nižších polohách aj dážď, najmä na juhu. Ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota 1 až -4, na severe väčšinou -4 až -9 st. Najvyššia denná teplota -1 až 4, na juhozápade miestami okolo 6 st.,“ predpovedá SHMÚ. Naďalej bude fúkať len slabý vietor do 20 km/h.

Štvrtok 11. 2.

Predpovede naznačujú, že aj štvrtok bude na mnohých miestach veľa oblačnosti, sneženie, dážď so snehom, v nižších polohách spočiatku dážď. Denné teploty vystúpia najviac na -4 až -10, v Banskobystrickom kraji a na juhovýchode -3 až 3 st. V noci sa ochladí najviac na -4 až -10, v Banskobystrickom kraji a na juhovýchode 3 až -3 st.

Bude veterno, očakáva sa aj tvorba snehových závejov, poľadovice a výrazné ochladenie.

Piatok 12. 2.

Pred víkendom možno očakávať premenlivú oblačnosť miestami so snehovými prehánkami alebo snežením, na severe sa oblačnosť a zrážky prejavia výraznejšie. Naďalej má pokračovať výrazne chladné počasie s prípadnými snehovými jazykmi: „Najnižšia nočná teplota -13 až -18, na juhu väčšinou -8 až -13 st. Najvyššia denná teplota -7 až -2, v severnej polovici -12 až -7 st.,“ dopĺňa SHMÚ.

Víkend

Ani začiatkom víkendu sa, zdá sa, neoteplí.

V sobotu cez deň sa oteplí maximálne na -11 až -6, na juhu a západe väčšinou -6 až -1 st. Nočné teploty klesnú -8 až -13, v údoliach väčšinou -13 až -18 st.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password