Predpoveď počasia: Pripravte sa na poriadne horúci týždeň

Denné teploty môžu počas týždňa vystúpiť až na rekordných 37 stupňov.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 8. 7.

Podľa predpovedí má byť pondelok zamračený, miestami s prehánkami a dažďom, ojedinele aj s intenzívnymi búrkami. V priebehu dňa majú zrážky a oblačnosť ustávať. Teploty budú stúpať maximálne na 26 až 31 stupňov, v Žilinskom kraji a na Spiši do 26 stupňov.

Utorok 9. 7.

Jasný až polooblačný utorok, miestami prechodne so zväčšenou oblačnosťou či prehánkami bude horúci a dusný. Najvyššie denné teploty budú stúpať do 29 až 34 stupňov. V noci sa ochladí na 21 až 16. v údoliach do 14 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Streda 10. 7.

„Jasno až polojasno, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a v horských oblastiach cez deň výnimočne prehánky alebo búrky. Veľmi teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 22 až 17, v údoliach ojedinele okolo 15 st. Najvyššia denná teplota 31 až 36, na Orave a pod Tatrami okolo 29 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 11. 7.

Podobne bude pokračovať aj štvrtok. Jasnú až polojasnú oblačnosť môže miestami prerušiť prechodná oblačnosť s prehánkami alebo búrkami. Počas dňa sa oteplí na 30 až 37 stupňov. Nočné teploty klesnú na 23 až 18, v údoliach do 15 stupňov.

Piatok a víkend

„Spočiatku prevažne polooblačno a ojedinele, najmä na severe, prehánky alebo búrky. Postupne miestami až veľká oblačnosť a miestami dážď, prehánky a búrky. Najnižšia nočná teplota 23 až 15 st. Najvyššia denná teplota 28 až 37, postupne 25 až 34 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password