Predpoveď počasia: Nový týždeň postupne prinesie väčšiu oblačnosť

Miestami sa prejaví aj prehánkami či búrkami.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 24. 6.

Ráno sa výnimočne objaví hmla, inak môžeme očakávať jasný až polooblačný deň s najvyššími teplotami od 24 do 29 stupňov, na severe Slovenska bude miestami 19 až 24 stupňov.

Utorok 25. 6.

V utorok príde zmena. Prevažovať bude malá, miestami aj zväčšená oblačnosť výnimočne s prehánkami a búrkami. Denné teploty vystúpia najviac na 26 až 31, v severnejších oblastiach bude okolo 24 stupňov. V noci sa ochladí na 17 až 12, v údoliach miestami do 7 stupňov.

Streda 26. 6.

„Polooblačno až oblačno, cez deň miestami prechodne až zamračené. Ojedinele, cez deň miestami, prehánky, ojedinele búrky. Dusno. Najnižšia nočná teplota 19 až 14, v údoliach miestami okolo 12 st. Najvyššia denná teplota 25 až 30 st. Slabý až mierny vietor, pri búrkach zosilnie,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 27. 6.

Polooblačný až oblačný štvrtok sa cez deň miestami zmení na zamračený. Prehánky a lokálne búrky sa v noci vyskytnú miestami a cez deň na viacerých miestach. Cez deň sa oteplí maximálne na 23 až 29 stupňov. Nočné teploty klesnú na 19 až 13 stupňov.

Piatok a víkend

„Polooblačno až oblačno. V noci ojedinele, cez deň miestami, prehánky alebo búrky. Lokálne dusno. Najnižšia nočná teplota 20 až 13 st. Najvyššia denná teplota 25 až 32 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password