Predpoveď počasia: V nasledujúcom týždni sa výrazne oteplí

Po uplynulých o niečo chladnejších dňoch nás v budúcom týždni čaká horúce počasie.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 17. 6.

Nový týždeň začne jasným až polojasným pondelkom. Popoludní sa počasie môže miestami na západe Slovenska zmeniť na oblačné. Prehánky by mali byť iba výnimočne. Cez deň sa oteplí najviac na 24 až 29 stupňov, v severnejších oblastiach bude chladnejšie. Fúkať má prevažne slabý vietor.

Utorok 18. 6.

Malá oblačnosť sa môže miestami prechodne zväčšovať. Ojedinele sa cez deň, najmä v horských oblastiach, môžu objaviť prehánky, dážď alebo búrky. Maximálne denné teploty vystúpia na 27 až 32 stupňov, na severe Slovenska okolo 25 stupňov. Nočné teploty klesnú na 18 až 13, v údoliach bude miestami okolo 11 stupňov.

Streda 19. 6.

„Jasno až polooblačno, cez deň pri prechodne zväčšenej oblačnosti ojedinele prehánky alebo búrky – najmä na severe. Veľmi teplo a lokálne dusno. Najnižšia nočná teplota 20 až 15, v údoliach lokálne okolo 13 st. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na severe a Horehroní miestami okolo 27 st. Slabý, cez deň prevažne južný vietor 2 až 7 m/s (5 až 25 km/h), pri búrkach zosilnie,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 20. 6.

Malá miestami zväčšená oblačnosť sa ojedinele v horských oblastiach prejaví prehánkami, dažďom alebo búrkami. Denné teploty sa budú pohybovať najviac od 27 do 32 stupňov. V noci sa ochladí na 20 až 15, v údoliach ojedinele okolo 13 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne veľká, spočiatku ešte lokálne zmenšená oblačnosť. Spočiatku ojedinele, postupne na mnohých miestach prehánky, dážď. Lokálne búrky – aj intenzívne. Najnižšia nočná teplota 21 až 16, v údoliach okolo 14 st. Najvyššia denná teplota 27 až 34, v závere obdobia 20 až 28 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password