Predpoveď počasia: V nasledujúcich dňoch sa mierne ochladí

Tropické letné teploty sa nám zatiaľ vyhýbajú.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 10. 6.

Úvod týždňa bude oblačný až zamračený. Na viacerých miestach sa vyskytnú prehánky, dážď a lokálne búrky. Na západe Slovenska sa búrky vyskytnú len ojedinele a neskôr popoludní budú zrážky ustávať s čiastočným zmenšovaním oblačnosti. Najvyššia denná teplota dosiahne 18 až 23 stupňov, na juhu a Zemplíne miestami okolo 25 stupňov.

Utorok 11. 6.

Nasledujúci deň má byť v polooblačný až v oblačný, prechodne aj oblačný až zamračený. Prehánky dážď a búrky sa v noci vyskytnú len ojedinele a cez deň na mnohých miestach. Denné teploty vystúpia najviac na 17 až 22 stupňov, nočné teploty klesnú na 17 až 12, v údoliach bude miestami okolo 10 stupňov.

Streda 12. 6.

„Prevažne oblačno, v noci miestami aj menej oblačnosti. Ojedinele, cez deň na strednom Slovensku miestami prehánky. Ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach okolo 9 st. Najvyššia denná teplota 18 až 23, na severe a Horehroní zväčša okolo 16 st.,“ uvádza predpoveď slovenských hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 13. 6.

Veľká oblačnosť sa bude vo štvrtok miestami prechodne zmenšovať. Na viacerých miestach sa objavia prehánky a ojedinelé búrky. Maximálne denné teploty dosiahnu 16 až 21 stupňov, na Zemplíne do 24 stupňov. V noci sa ochladí na 14 až 8 stupňov.

Piatok a víkend

„Spočiatku prevažne oblačno a miestami dážď alebo prehánky. Postupne malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a zrážky ojedinele. Najnižšia nočná teplota 14 až 8, v závere 16 až 10 st. Najvyššia denná teplota 17 až 23, postupne oteplenie na 22 až 28 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password