Predpoveď počasia: Striedavá oblačnosť aj v nasledujúcom týždni prinesie prehánky či búrky

Denné teploty blížiace sa k tridsiatim stupňom a zrážky budú ešte niekoľko dní pokračovať.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 3. 6.

Prvý júnový pondelok bude spočiatku miestami so zmenšenou oblačnosťou. Počas dňa sa počasie zmení na oblačné až zamračené. Postupne na väčšine územia pribudnú prehánky a dážď, lokálne aj intenzívne búrky. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 22 až 27 stupňov, na severe Slovenska má byť o niečo chladnejšie. Prevládať bude bezvetrie a slabý vietor, ktorý počas búrok zosilnie.

Utorok 4. 6.

Oblačný až zamračený s prehánkami, dažďom či búrkami má byť aj utorok. Denné teploty vystúpia maximálne na 19 až 24 stupňov. V noci sa ochladí na 16 až 11 stupňov.

Streda 5 . 6.

„V noci spočiatku veľká, od západu postupne zmenšená oblačnosť. Cez deň malá miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo búrky. V noci a zrána lokálne hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 14 až 9, v údoliach ojedinele okolo 7 st. Najvyššia denná teplota 23 až 28 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 6. 6.

Počas štvrtkového jasného až polooblačného počasia sa v priebehu dňa oblačnosť miestami zväčší, na severe a východe Slovenska sa vyskytnú aj prehánky a búrky. Najvyššie denné teploty sa vyšplhajú na 24 až 29 stupňov, nočné teploty klesnú na 16 až 11, v údoliach lokálne do 9 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne polooblačno, pri prechodne zväčšenej oblačnosti miestami prehánky alebo búrky, najmä v denných hodinách. Zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 18 až 11, v údoliach spočiatku okolo 8 st. Najvyššia denná teplota 22 až 30 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password