Predpoveď počasia: Aké počasie nám prinesie posledný „zimný“ mesiac?

V priebehu týždňa nás môže prekvapiť výraznejšie oteplenie.

Pondelok 1. 2.

Február začne jasným až polojasným počasím, popoludní na západe Slovenska prechodne oblačným. Výnimočne sa vyskytnú hmly, ojedinele aj nízka oblačnosť. Počas dňa sa oteplí najviac na -1 až +3, na severovýchode do -3 stupne. Fúkať bude slabý vietor s rýchlosťou do 20 km/h.

Utorok 2. 2.

V utorok oblačnosti pribudne. Lokálne sa môže zmenšovať, alebo prejsť do slabých zrážok. Sem-tam sa budú vyskytovať hmly. „Najvyššia denná teplota -1 až 4, na juhozápade miestami do 6 st.
Slabý, cez deň prevažne južný vietor do 5 m/s (20 km/h),“
predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav. V noci teploty klesnú najviac na -1 až -8 stupňov, v údoliach miestami až do -15 stupňov.

Od západu začne do našej oblasti prúdiť teplý vzduch.

Streda 3. 2.

V stredu sa prejaví dennými teplotami maximálne od 2 do 9 stupňov na juhozápade Slovenska. Popri tom má byť oblačné až zamračené, hmlisté počasie na mnohých miestach s dažďom. Vo vyšších polohách, v noci a zrána miestami aj v nižších polohách sa môže vyskytnúť i sneženie. Fúkať bude vietor s rýchlosťou 5 až 30, 45 km/h.„V priebehu dňa od západu ustávanie zrážok. V noci a zrána ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota 2 až -3, v údoliach ojedinele, najmä na Spiši, okolo -5 st.,“ znie predpoveď SHMÚ.

Veterno a teplo.

Štvrtok 4. 2.

Aj v tento deň má ptretrvávať oblačné až zamračené, hmlisté počasie na mnohých miestach s dažďom, prehánky, vo vyšších polohách aj so snežením. Na juhu sa môže oblačnosť miestami zmenšiť, podľa SHMÚ bude však veterno a teplo: „Najnižšia nočná teplota 4 až -1 st. Najvyššia denná teplota 5 až 10, na juhozápade okolo 13 st.“.

Piatok 5. 2.

Piatok stále s vyššími dennými teplotami maximálne od 3 do 9 stupňov. Veľká, prechodne zmenšená oblačnosť sa prejaví lokálne daŽďom, prehánkami, od stredných polôh snežením. V noci sa ochladí najmenej na 4 až -2 stupne.

Víkend

Začiatok víkendu bude oblačný na viacerých miestach so snežením a snehovými prehánkami. Na západe a juhu sa vyskytne skôr dážď a dážď so snehom. V sobotu denné teploty vystúpia najviac na 0 až 6 stupňov, v noci klesnú na 3 až -3 stupne.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password