Predpoveď počasia: Nasledujúci týždeň bude príjemné vonkajšie teploty sprevádzať väčšia oblačnosť

Podľa predpovedí prehánky, dážď ani búrky nebudú nič výnimočné.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 20. 5.

Polooblačný až oblačný pondelok môže byť miestami prechodne až zamračený. Postupne sa na viacerých miestach objavia prehánky, dážď a lokálne aj búrky. Na západe a juhu Slovenska môže byť dusno. Najvyššie teploty počas dňa vystúpia na 22 až 27, na severe bude chladnejšie. V noci sa ochladí na 14 až 9 stupňov, v údoliach bude ojedinele okolo 7 stupňov.

Utorok 21. 5.

Prevažne veľká oblačnosť sa bude v utorok lokálne zmenšovať. Cez deň má byť lokálne dusno s maximálnymi teplotami od 21 do 26, na juhu do 28 stupňov. Postupne sa vyskytnú prehánky, dážď a lokálne búrky, ktoré môžu byť intenzívne. Nočné teploty klesnú na 16 až 11, na severe bude miestami okolo 9 stupňov.

Streda 22. 5.

„Prevažne veľká, ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky – aj intenzívne. Najnižšia nočná teplota 17 až 12 st., na severe ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 19 až 24 st., na juhu ojedinele teplejšie,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 23. 5.

Nasledujúci deň bude oblačný až zamračený, ojedinele so zmenšenou oblačnosťou. Cez deň sa opäť na mnohých miestach vyskytnú prehánky, dážď a búrky. Denné teploty vystúpia najviac na 19 až 25 stupňov, nočné klesnú na 14 až 8 stupňov.

Piatok a víkend

„Polooblačno až oblačno, miestami prechodne až zamračené. V noci ojedinele, cez deň postupne na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky – aj intenzívne. Najnižšia nočná teplota 14 až 7 st. Najvyššia denná teplota 19 až 25, v závere na juhu miestami do 27 st.,“ informuje SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password