Predpoveď počasia: S miernym ochladením môžu prísť aj zrážky

Denné teploty môžu v najbližších dňoch poklesnúť. Ojedinele ich budú sprevádzať prehánky či búrky.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 6. 5.

Pripravte sa na polojasný až oblačný pondelok, ktorý môže byť popoludní najmä na severe Slovenska zamračený, ojedinele aj s prehánkami a búrkami. Denné teploty vystúpia najviac na 23 až 28 stupňov. Na severe môže byť o niečo chladnejšie.

Utorok 7. 5.

Nasledujúci deň môže byť spočiatku ešte zmenšená oblačnosť, neskôr môžeme očakávať oblačné až zamračené počasie. Na mnohých miestach sa vyskytnú prehánky, dážď alebo intenzívnejšie búrky. Počas dňa sa oteplí maximálne na 18 až 23 stupňov, na severe bude o niečo chladnejšie. V noci sa ochladí na 15 až 10 stupňov, v údoliach ojedinele okolo 8 stupňov.

Streda 8. 5.

„Oblačno až zamračené a miestami, najmä v južnej polovici Slovenska, dážď alebo prehánky, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 11 až 6, na juhozápade a na juhu Banskobystrického kraja do 13 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18 st., na juhu ojedinele do 20 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 9. 5.

V noci ešte sa ešte môžu vyskytnúť prehánky, deň by však mal byť jasný až polojasný s maximálnymi dennými teplotami od 16 do 22 stupňov. Nočné teploty klesnú na 8 až 3, v južnej polovici západného Slovenska bude okolo 10 stupňov.

Piatok a víkend

„Polooblačno až oblačno, neskôr miestami až zamračené. Spočiatku ojedinele, postupne miestami dážď alebo prehánky, ojedinele búrky. Najnižšia nočná teplota 11 až 6, v údoliach ojedinele okolo 4 st. Najvyššia denná teplota 14 až 20, na juhu do 22 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password