Predpoveď počasia: Ku koncu týždňa sa vrátia teplejšie dni

Chladné aprílové počasie sa pomaly kráti. V piatok môžu denné teploty vystúpiť nad 20 stupňov.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 22. 4.

Predpovede naznačujú, že pondelok bude sprevádzaný veľkou, k večeru zmenšenou oblačnosťou. Miestami sa najmä na západe môžu vyskytnúť prehánky a dážď. Najvyššia denná teplota vystúpi na 9 až 14, v Žilinskom kraji a na Spiši 4 až 9 stupňov.

Utorok 23. 4.

Nasledujúci deň bude oblačný až zamračený, spočiatku s menšou oblačnosťou. Cez deň sa miestami od západu Slovenska objavia prehánky a dážď. Maximálne denné teploty dosiahnu 13 až 18 na krajnom západe, severnejšie bude okolo 11 stupňov. V noci sa ochladí na 6 až 1, na severe a v údoliach miestami 1 až -4 stupne.

Streda 24. 4.

„Prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď, aj výdatný, vo vysokých polohách sneženie. Cez deň chladno. Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v Žilinskom kraji, na Spiši a miestami aj krajný západ okolo 3 st. Najvyššia denná teplota 6 až 11, na východe a v Banskobystrickom kraji väčšinou 11 až 15 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 15. 4.

Prevažovať bude premenlivá, v noci spočiatku veľká oblačnosť, na mnohých miestach aj prehánky a v noci dážď. Nočné teploty klesnú na 4 až -1 stupeň. Maximálne denná teplota vystúpi na 9 až 14, v Žilinskom kraji okolo 7 stupňov.

Piatok a víkend

„Spočiatku premenlivá oblačnosť a miestami prehánky, na horách snehové. Postupne jasno až polooblačno, ráno ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota spočiatku 3 až -3, postupne 10 až 3 st. Najvyššia denná teplota 11 až 17, postupne 18 až 23 st.,“ dopĺňa SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password