Predpoveď počasia: Takmer letné dni budú ešte chvíľu pokračovať

Na začiatku týždňa sa môže počas dňa otepliť až na 28 stupňov. Postupne majú teploty mierne klesať a pribudne aj oblakov.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 8. 4.

V úvode týždňa nás čaká prevažne polojasný mimoriadne teplý deň. Najvyššie teploty sa vyšplhajú na 22 až 27 stupňov. Na juhozápade Slovenska môže byť aj teplejšie.

Utorok 9. 4.

Prevažne polojasný a teplý bude aj utorok. Denné tepoty budú stúpať na 23 až 28 stupňov. V noci sa ochladí na 12 až 7, na západe Slovenska okolo 14 stupňov, no v údoliach môže byť chladnejšie.

Streda 10. 4.

Stred pracovného týždňa by mal podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu priniesť zmenu: „Polojasno až oblačno. Postupne od západu oblačno až zamračené a ojedinele dážď, prehánky alebo búrky. V západnej časti ochladenie. Najnižšia nočná teplota 13 až 8, v údoliach ojedinele okolo 6 st. Najvyššia denná teplota 19 až 25, na západe a v Žilinskom kraji 12 až 18 st.“

Štvrtok 11. 4.

Nasledujúci deň bude oblačnosť malá, miestami prechodne zväčšená, výnimočne aj s prehánkami. Maximálne denné teploty dosiahnu 17 až 22, na severe miestami okolo 15 stupňov. Nočné teploty klesnú na 12 až 7, na severe do 5 stupňov.

Piatok a víkend

„Polojasno až oblačno, neskôr prevažne veľká oblačnosť. Ojedinele prehánky alebo slabý dážď, najmä na severe. Najnižšia nočná teplota 11 až 4 st. Najvyššia denná teplota 14 až 21, neskôr 16 až 24 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password