Predpoveď počasia: Teplé dni môžu byť sprevádzané prehánkami a dažďom

Očakávať však môžeme aj búrky.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 1. 4.

Veľkonočný pondelok bude spočiatku polojasný až oblačný, v západnej polovici Slovenska popoludní postupne oblačnosť pribudne a vyskytnú sa tam ojedinelé prehánky alebo búrky. Denné teploty budú napriek možným zrážkam stúpať vysoko, na 21 až 26 stupňov. Na juhu môže byť dokonca ešte teplejšie.

Utorok 2. 4.

Návrat do pracovných povinností bude sprevádzaný oblačným až zamračeným počasím. Na mnohých miestach aj s prehánkami a výdatným dažďom, ojedinele i s búrkami. Popoludní budú zrážky na západe postupne ustávať. V utorok treba rátať s ochladením. Počas dňa teploty vystúpia najviac 11 až 16 stupňov. Nočné teploty klesnú na 12 až 7, na strednom Slovensku a na Spiši sa ochladí od 7 do 2 stupňov.

Streda 3. 4.

„Polooblačno až oblačno. Ojedinele slabé zrážky. V noci a ráno ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 8 až 3, v údoliach ojedinele okolo 1 st. Najvyššia denná teplota 14 až 19, na Orave a pod Tatrami okolo 12 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 4. 4.

Nasledujúci deň bude premenlivý, miestami až s veľkou oblačnosťou. Ojedinele sa cez deň miestami objavia prehánky, výnimočne aj búrky. V noci sa ochladí na 8 až 2 stupne. Maximálne denné teploty dosiahnu 15 až 20 stupňov, na severe bude miestami okolo 13 stupňov.

Piatok a víkend

„Polooblačno až oblačno. Ojedinele prehánky alebo búrky. Ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 9 až 2, neskôr 11 až 5 st. Najvyššia denná teplota 14 až 21, postupne 18 až 24 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password