Predpoveď počasia: S príchodom Veľkej noci prídu teplejšie dni

Veľkonočné sviatky sa blížia. Pozrite si, aké počasie môžeme očakávať v najbližších dňoch.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 25. 3.

Po premenlivom víkende bude nasledovať premenlivý pondelok. Striedavá veľká oblačnosť sa má k večeru zmenšovať. Na viacerých miestach sa prejaví prehánkami, dažďom, výnimočne aj búrkami, pričom na juhu má byť zrážok menej. Najvyššia denná teplota vystúpi na 9 až 14, v Žilinskom kraji, na Hornom Spiši a Horehroní na 4 až 9 stupňov.

Utorok 26. 3.

Nasledujúci deň by mal byť jasný až polooblačný, prechodne so zväčšenou oblačnosťou. Cez deň sa oteplí najviac na 9 až 14, na západe a juhu Slovenska až do 17 stupňov. V noci sa ochladí na 3 až -2, v údoliach miestami okolo -4 stupne. Zrána môže byť v nížinách aj mráz.

Streda 27. 3.

„Prevažne oblačno a ojedinele prehánky alebo dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Teplo. Najnižšia nočná teplota 5 až 0, na západe okolo 7 st. Najvyššia denná teplota 15 až 20, na Orave, pod Tatrami a na Horehroní okolo 13 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 28. 3.

Zelený štvrtok bude sprevádzaný oblačným až zamračeným počasím. Popoludní sa oblačnosť môže na západe zmenšovať. Popri ojedinelými prehánkami a dažďom má byť teplo. Cez deň najviac 12 až 18 stupňov. Nočné teploty klesnú na 11 až 5 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne polojasno, pri prechodne zväčšenej oblačnosti výnimočne slabé zrážky. Zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 8 až 1, postupne 12 až 5 st. Najvyššia denná teplota 16 až 24 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password