Predpoveď počasia: Slnečné dni v priebehu týždňa vystrieda oblačnosť

Podľa predpovedí by sme si v prvej polovici týždňa mohli užiť slnečné počasie. To sa však neskôr zmení a víkend už bude sprevádzaný väčšou oblačnosťou.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 18. 3.

Ojedinele hmlisté ráno vystrieda jasné až polojasné počasie. Na severe a východe sa miestami oblačnosť zväčší. Cez deň sa oteplí najviac na 7 až 13 stupňov, na severe bude o niečo chladnejšie. Najnižšia nočná teplota má klesať od 3 do -2, v údoliach stredného Slovenska a Spiša miestami okolo -4 stupne. Nadránom bude mrznúť aj v nížinách.

Utorok 19. 3.

V utorok má pokračovať jasné až polojasné počasie, ktoré na východe a spočiatku aj na severe Slovenska môže byť oblačnejšie. Maximálne denné teploty vystúpia na 3 až 7 na severe Slovenska, na ostatnom časti územia sa oteplí do 12 stupňov. V noci sa ochladí na 1 až -4, v údoliach miestami -4 až -9 stupňov a nad ránom sa mráz objaví väčšinou aj v nížinách.

Streda 20. 3.

Nasledujúci deň má byť opäť jasno až polooblačno, na východe lokálne aj zväčšená oblačnosť. Na Zemplíne sa výnimočne vyskytnú slabé zrážky. „Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach miestami okolo -6 st. Nad ránom mráz väčšinou aj v nížinách. Najvyššia denná teplota 8 až 13 st.,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 21. 3.

Vo štvrtok bude v noci väčšinou jasno až polojasno. Od západu ale môžu prísť prehánky a dážď. Deň bude pravdepodobný oblačný až zamračený s najvyššími teplotami od 10 do 16 stupňov. Nočné teploty klesnú na 3 až -3 stupne.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky, vo vysokých polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 8 až 0 st. Najvyššia denná teplota 8 až 15 st.,“ predpovedá SHMÚ počasie na piatok a víkend.

Televízia Nitrička

Forgot Password