Predpoveď počasia: Nasledujúci týždeň nás čakajú daždivé dni

Bez veľkého ochladenia, no s prehánkami a dažďom treba v najbližších dňoch rátať.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 11. 3.

Prevažne oblačný pondelok prinesie na väčšinu Slovenska dážď. Cez deň sa oteplí najviac na 9 až 14, na Dolnom Zemplíne do 16 stupňov. V noci, s teplotami najmenej 10 až 5 stupňov, v údoliach i menej, bude pokračovať podobné počasie, ktoré môže priniesť ďalšie zrážky.

Utorok 12. 3.

V utorok má naďalej pretrvávať daždivé počasie alebo prehánky. Denné teploty vystúpia najviac na 9 až 14 stupňov, na severe Slovenska bude maximálne okolo 7 stupňov. Nočné teploty klesnú na 9 až 4 stupne.

Streda 13. 3.

Nasledujúci deň bude zrážok na západe Slovenska ubúdať. „Oblačno až zamračené, len ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach dážď alebo prehánky, cez deň na západe menej zrážok. Vo vyšších polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 7 až 2, v údoliach ojedinele do 0 st. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na Kysuciach, Orave, Liptove, hornom Spiši a krajnom severovýchode okolo 6 st.,“ spresňuje predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 14. 3.

Oblačné počasie bude pokračovať aj vo štvrtok, hoci postupne sa miestami na západnom Slovensku oblačnosť zmenší. Prehánky a dážď môžu ojedinele, hlavne na severe, pretrvávať. Maximálne denné teploty dosiahnu 10 až 15 stupňov. V noci sa ochladí na 6 až 1, v údoliach do -1 stupňa.

Piatok a víkend

„Prevažne veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele, postupne miestami dážď alebo prehánky. Vo vysokých polohách sneženie. Teplo. Najnižšia nočná teplota 6 až -2 st. V údoliach spočiatku ojedinele aj chladnejšie. Najvyššia denná teplota 11 až 18 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password