Predpoveď počasia: V priebehu týždňa príde menšie ochladenie

Oblačnejšie počasie môžu dopĺňať prehánky a prechodný dážď.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 4. 3.

Prvý marcový pondelok bude sprevádzať malá, miestami väčšia oblačnosť, ktorá môže ojedinele priniesť aj slabé zrážky. Zrána bude hlavne na východe Slovenska a v Banskobystrickom kraji zamračené nízkou oblačnosťou a hmlisto. Maximálne denné teploty vystúpia na 13 až 18 stupňov, na severe bude okolo 11 stupňov.

Utorok 5. 3.

Počas prevažne oblačného utorka miestami na východe a severe Slovenska oblačnosť ešte pribudne. Cez deň sa miestami môžu vyskytnúť prehánky a občasný dážď. Nočné teploty klesnú na 6 až 1, v údoliach do -1 stupňa. Denné teploty vystúpia najviac na 12 až 17, na severe okolo 10 stupňov.

Streda 6. 3.

„Prevažne polooblačno, na severe miestami až zamračené. V noci a dopoludnia ojedinele hmla. Ojedinele, najmä cez deň prehánky. Vo vyšších, na severe miestami už od stredných polôh, sneženie. Najnižšia nočná teplota 5 až 0, v údoliach lokálne do -2 st. Najvyššia denná teplota 10 až 15, na Orave, Liptove a na hornom Spiši okolo 8 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 7. 3.

Nasledujúci deň bude len malá oblačnosť, ktorá sa môže miestami zväčšovať a ojedinele ju budú dopĺňať prehánky. Cez deň sa oteplí najviac na 8 až 13 stupňov, na severe bude okolo 6 stupňov. V noci teploty klesnú na 1 až -4, na západe väčšinou okolo 3 stupne.

Piatok a víkend

„Spočiatku jasno až polojasno, v noci a ráno ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. V závere obdobia až veľká oblačnosť a miestami dážď alebo prehánky, vo vyšších polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 1 až -6, na západe neskôr miestami okolo 3 st. Najvyššia denná teplota 7 až 14 st.,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password