Predpoveď počasia: Zima ešte nekončí

Predpovede hovoria o snehových prehánkach aj snežení.

Pondelok 25. 1.

Čaká nás ďalší zamračený úvod týždňa. Na juhozápade a juhu stredného Slovenska bude postupne oblačnosť ustupovať. No na mnohých miestach treba počítať so snehom, spočiatku dažďom a snehom. Výdatné sneženie s tvorbou snehových jazykov a poľadovicou sa očakáva na východnom Slovensku. Vietor bude dosahovať rýchlosť 10 – 30 km/h, v nárazoch 55 km/h, k večeru zoslabne.

Teploty sa počas dňa vyšplhajú najviac na -2 až +3 stupne, +5 stupňov môže byť na juhozápade.

Utorok 26. 1.

Premenlivá, veľká oblačnosť má pretrvávať aj v utorok, ojedinele sa môže zmenšovať. Miestami sa na severe a západe Slovenska stretneme so snehom a snehovými prehánkami, a to pri denných teplotách od -3 na severe cez -1 po +4 stupne. Fúkať má vietor s rýchlosťou 10 – 30 km/h, v nárazoch 55 km/h. V noci sa ochladí najmenej na -1 až -6, niekde aj -8 stupňov.

Streda 27. 1.

Sneh a snehové prehánky môžu s premenlivou prevažne veľkou oblačnosťou miestami na západe a severe Slovenska pokračovať aj v stredu.

Cez deň sa oteplí maximálne na -1 až +4 stupne, na severe -3. V noci sa bude ochladzovať najmä v údoliach na -8 až -13, inde na -2 až -7 stupňov.

Štvrtok 28. 1.

„Premenlivá, v noci miestami zmenšená oblačnosť. Cez deň od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti. Miestami, najmä na severe a neskôr aj západe, sneženie alebo snehové prehánky. Najnižšia nočná teplota -3 až -8, v údoliach miestami okolo -10 st. Najvyššia denná teplota -5 až 0, na juhu miestami okolo +2 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Piatok 29. 1.

V závere pracovného týždňa denné teploty vystúpia maximáne na -2 až +3, na juhozápade +6 stupňov. Zvýšená oblačnosť sa na mnohých miestach môže prejaviť snežením. „V nižších polohách od západu postupne dážď alebo dážď so snehom. Ojedinele tvorba poľadovice,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ. Nočné teplot klesnú na -4 až -9 stupňov, na západe bude o niečo teplejšie, predpovede hovoria o +1 až -4 stupňoch.

Víkend

V sobotu nás čaká denné oteplenie na 0 až +6 stupňov a oblaky na mnohých miestach s dažďom, vo vyšších polohách snežením. Ojedinele sa môže tvoriť aj poľadovica. V noci teploty klesnú na +3 až -3 stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password