Predpoveď počasia: Záver februára stále s teplými počasím

Aj v nasledujúcom týždni nás čakajú na február pomerne teplé dni, no pridať sa môžu zrážky.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 26. 2.

V úvode týždňa nás čaká oblačné až zamračené počasie, postupne sa však oblačnosť môže zmenšiť. Ojedinele a na strednom Slovensku sa miestami môže vyskytnúť dážď. Denné teploty budú stúpať maximálne na 10 až 15, na juhu Slovenska až do 17 stupňov.

Utorok 27. 2.

Prevažne oblačné počasie sa bude v utorok miestami zmenšovať. Najvyššie denné teploty vystúpia na 13 až 18 stupňov. V noci sa ochladí na 9 až 5, v údoliach miestami do 3 stupňov.

Streda 28. 2.

„Polojasno až oblačno, miestami prechodne zamračené. Ojedinele dážď alebo prehánky, na hrebeňoch Tatier sneženie. V noci v západnej polovici zrážky miestami. V noci a dopoludnia ojedinele hmla. Naďalej mimoriadne teplo. Najnižšia nočná teplota 9 až 4, v údoliach ojedinele okolo 2 st. Najvyššia denná teplota 13 až 18 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 29. 2.

Štvrtková veľká oblačnosť sa bude prechodne zmenšovať. Ojedinele ale môže priniesť prehánky a dážď. Počas dňa teploty dosiahnu najviac 13 až 18, na severe okolo 11 stupňov. Nočné teploty klesnú na 8 až 3, v údoliach do 1 stupňa.

Piatok a víkend

„Prevažne veľká oblačnosť a miestami občasný dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Ku koncu obdobia menej oblačnosti a zrážky ojedinele. Veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 8 až 0 st. Najvyššia denná teplota 10 až 17 st.,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password