Predpoveď počasia: Teplejšie počasie ešte nekončí. Sprevádzať ho môžu aj prehánky

So zväčšenou oblačnosťou prídu v priebehu týždňa prehánky či dážď. Dáždnik sa nám zrejme v najbližších dňoch zíde.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 12. 2.

Oblačný až zamračený pondelok môžu miestami, najmä v Žilinskom kraji a na východe, sprevádzať prehánky alebo dážď. K večeru sa ojedinele skôr na juhu Slovenska oblačnosť o niečo zmenší. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 6 stupňov na severe do 8 až 13 stupňov. Na strednom a východnom Slovensku bude fúkať prevažne slabý vietor.

Utorok 13. 2.

Veľká oblačnosť sa v noci na západe a cez deň miestami zmenší. Dážď a prehánky sa vyskytnú ojedinele a skôr na severe a východe Slovenska. Maximálne denné teploty vystúpia na 7 až 12 stupňov, severnejšie bude okolo 5 stupňov. V noci sa ochladí na 7 až 2, v údoliach až do 0 stupňov.

Streda 14. 2.

„Polojasno až oblačno, miestami malá oblačnosť – najmä v južnej polovici územia. Ojedinele, najmä na severe, dážď alebo mrholenie, od cca 700 m sneženie. Ojedinele zamračené nízkou oblačnosťou alebo hmla. Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach miestami okolo -6 st. Najvyššia denná teplota 6 až 11, v severnej polovici väčšinou a na dolnom Spiši okolo 4 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 15. 2.

Jasný až polojasný štvrtok miestami najmä na západe zmení zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa objavia aj slabé zrážky. Nočné teploty klesnú najviac na 2 až -4, v údoliach miestami okolo -6 stupňov. Počas dňa sa oteplí maximálne na 5 až 11 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené, spočiatku miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele, neskôr miestami mrholenie alebo dážď, vo vyšších polohách sneženie. Lokálne hmla. Najnižšia nočná teplota 4 až -3, v údoliach spočiatku ojedinele okolo -5 st. Najvyššia denná teplota 6 až 12, v závere na severe miestami okolo 3 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password