Predpoveď počasia: Veterný začiatok týždňa prinesie vyššie teploty

V úvode týždňa sa musíme pripraviť na silnejší vietor. V priebehu týždňa môžeme rátať aj s teplejším počasím.

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Pondelok 5. 2.

Týždeň začne oblačným a zamračeným počasím, popoludní sa najmä na západe a juhu Slovenska oblačnosť zmenší. Prehánky a dážď sa objavia len ojedinele v severnej polovici územia. Najvyššia denná teplota dosiahne 10 až 15, v Žilinskom kraji, pod Tatrami a na Hornom Zemplíne 5 až 10 stupňov. Na horách bude burlivý vietor až víchrica, na hrebeňoch Tatier a Nízkych Tatier silná víchrica až orkán.

Pre okresy Nitrianskeho kraja sú vyhlásené výstrahy 1. stupňa pred silným vetrom (Zdroj: SHMÚ)

Utorok 6. 2.

Polojasný až oblačný utorok má byť spočiatku s hmlou alebo nízkou oblačnosťou. Najnižšia nočná teplota klesne na 7 až 2, v údoliach ojedinele okolo 0 stupňov. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 10 do 15, na Orave, Liptove a krajnom severovýchode okolo 8 stupňov. Naďalej bude fúkať silný vietor.

Streda 7. 2.

„Oblačno až zamračené, v noci a v južnej polovici aj cez deň miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele, cez deň v Žilinskom kraji postupne na viacerých miestach, dážď alebo prehánky, vo vysokých polohách sneženie. Veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 6 až 1, v údoliach ojedinele okolo -1 st. Najvyššia denná teplota 10 až 15, v Žilinskom kraji, pod Tatrami a na krajnom severovýchode okolo 8 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 8. 2.

Nasledujúci deň má byť tiež oblačný až zamračený, miestami najmä na severe a východe s prehánkami a dažďom. V noci sa ochladí na 8 až 2 stupne, na krajnom severe bude ojedinele chladnejšie. Denné teploty vystúpia maximálne na 4 až 9, na západe a miestami aj v Banskobystrickom kraji 9 až 14 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené. Miestami dážď alebo prehánky, vo vysokých polohách aj sneženie. Najnižšia nočná teplota 7 až 0, postupne 10 až 3 st. Najvyššia denná teplota 8 až 16 st.,“ uzatvára predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password