Predpoveď počasia: V priebehu týždňa bude oblačnosť pribúdať

Spočiatku prevažne polojasné dni neskôr ovplyvní zväčšená oblačnosť. Víkend bude zrejme sychravý.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 29. 1.

Prevažne jasný deň bude zo začiatku hmlistý a miestami zamračený nízkou oblačnosťou. Najvyššie denné teploty dosiahnu 9 až 14 stupňov, v údoliach bude o niečo chladnejšie. Očakávať môžeme slabý vietor alebo bezvetrie. V noci sa budú najnižšie teploty pohybovať od -1 do -6 stupňov, v údoliach od -7 do -12 stupňov.

Utorok 30. 1.

Nasledujúci deň bude jasný až polojasný a denné teploty vystúpia maximálne na 3 až 8. Nočné teploty klesnú na 0 až -5, v dolinách a kotlinách miestami -6 až -11 stupňov.

Streda 31. 1.

„Jasno až polojasno, cez deň miestami zväčšená oblačnosť. V nižších polohách ojedinele zamračené nízkou oblačnosťou. Najnižšia nočná teplota 0 až -5, v údoliach miestami okolo -7 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, pri dlhšie trvajúcej nízkej oblačnosti okolo 1 st. Prevažne slabý vietor,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 1. 2.

Prevažne polojasný štvrtok postupne od severozápadu prejde do oblačného až zamračeného dňa. Oteplí sa najviac na 4 až 9 stupňov, na severe a východe Slovenska sa budú najvyššie teploty pohybovať od 0 do 4 stupňov. Nočné ojedinelé prehánky a dážď sa počas dňa môžu vyskytnúť na viacerých miestach. Vo vyšších a postupne v severnej polovici aj v stredných polohách môže prísť tiež sneženie. V noci sa ochladí najviac na 0 až -5, v údoliach miestami okolo -7 stupňov.

Piatok a víkend

„Spočiatku oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď, dážď so snehom, vo vyšších, na severe a východe spočiatku aj v stredných polohách sneženie. Postupne ubúdanie zrážok a čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota 3 až -4, v strede obdobia 6 až 0 st. Najvyššia denná teplota 0 až 6, spočiatku na juhozápade a postupne aj inde 6 až 12 st.,“ informuje SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password