Predpoveď počasia: Nasledujúce dni prinesú viac oblačnosti

Prekvapiť by nás nemali ani zrážky, vo vyšších polohách snehové, nižšie môžeme miestami očakávať skôr dážď.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 22. 1.

Veľká oblačnosť sa dopoludnia zmenší. Miestami bude hmlisto s nízkou oblačnosťou. K večeru sa ojedinele môžu objaviť slabé zrážky. Cez deň sa oteplí najviac na -1 až 4 stupne, na západe a severe Slovenska môžu teploty stúpať do 6 stupňov.

Utorok 23. 1.

Počas oblačného a zamračeného utorku sa na mnohým miestach vyskytne sneženie, v nižších polohách dážď alebo dážď so snehom. Od západu sa má oblačnosť postupne zmenšovať. Denné teploty vystúpia maximálne na 0 až 5 stupňov, na západe či juhu Slovenska až do 7 stupňov. V noci sa ochladí na 0 až -5 stupňov. Na horách a nad pásmom lesa má fúkať búrlivý vietor, spočiatku až víchrica.

Streda 24. 1.

„Oblačno až zamračené, v noci miestami aj zmenšená oblačnosť. V noci miestami, cez deň na mnohých miestach, dážď. Vo vyšších, v noci a zrána miestami aj v nižších polohách, sneženie alebo dážď so snehom. Ojedinele poľadovica a tvorba snehových jazykov. Na západe veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota -2 až -8, na juhozápade okolo 0 st. Najvyššia denná teplota 0 až 6, na západe väčšinou 6 až 12 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 25. 1.

Premenlivá na severe až veľká oblačnosť sa vo štvrtok prejaví snežením, dažďom a dažďom so snehom. Treba rátať s veterným počasím, ktoré môže na horách prejsť až do víchrice. V severnej polovici Slovenska sa tiež môžu vytvárať snehové jazyky a záveje. Denné teploty dosiahnu najviac 1 až 6 stupňov, v južnejších častiach 8 stupňov. Nočné teploty klesnú na 3 až -2, na juhozápade väčšinou okolo 5 stupňov.

Piatok a víkend

„Veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele, uprostred obdobia na mnohých miestach, sneženie. V nižších polohách aj dážď so snehom alebo dážď. Najnižšia nočná teplota 2 až -5, v údoliach neskôr miestami -6 až -12 st. Najvyššia denná teplota -1 až +7 st.,“ informuje SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password