Predpoveď počasia: S príchodom nového roka prídu aj nezvyčajne teplé dni

Vyzerá to, že aktuálne počasie ignoruje dátum v kalendári. Prvý týždeň nového roka môžu teploty cez deň stúpať nad 10 stupňov.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 1. 1.

Začiatok týždňa bude spočiatku oblačný až zamračený, na mnohých miestach s prehánkami alebo dažďom. Sneženie sa môže vyskytnúť vo vyšších polohách. Zrážky postupne od západu ustanú a oblačnosť sa zmenší. Denné teploty dosiahnu najviac 2 až 7 stupňov, na juhozápade a juhu stredného Slovenska do 10 stupňov. Fúkať by mal slabý až mierny vietor.

Utorok 2. 1.

Pre mnohých prvý pracovný deň roka 2024 bude pravdepodobne tiež oblačný až zamračený, v noci a zrána prechodne polojasný. Cez deň sa miestami vyskytne mrholenie, dážď a od 700 metrov sneženie. Denné teploty vystúpia maximálne na 1 až 6 stupňov, na juhozápade bude miestami okolo 8 stupňov. V noci sa ochladí na 1 až -4, v údoliach ojedinele do -7 stupňov.

Streda 3. 1.

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu bude streda nezvyčajne teplá: „Oblačno až zamračené, cez deň postupne miestami aj polooblačno. V noci na väčšine územia dážď, od stredných, neskôr už len od vyšších polôh sneženie. Cez deň miestami prehánky alebo dážď, od vyšších polôh sneženie. Veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 5 až 0 st. Najvyššia denná teplota 8 až 13, v Žilinskom kraji, na Gemeri a na východe miestami okolo 6 st.“.

Štvrtok 4. 1.

Nasledujúci deň bude sprevádzaný premenlivou prevažne veľkou oblačnosťou, miestami s prehánkami a dažďom, vo vyšších polohách aj so snežením. Nočné teploty klesnú na 6 až 0 stupňov. Cez deň budú teploty stúpať najviac na 6 až 11, na strednom a východnom Slovensku bude okolo 4 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené, prechodne aj menej oblačnosti. Miestami, neskôr na viacerých miestach dážď, vo vyšších, neskôr lokálne aj v nižších polohách, sneženie. Najnižšia nočná teplota 6 až -2 st. Najvyššia denná teplota 4 až 10, v závere obdobia -1 až 6 st.,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ, ktorý obdobie ako celok hodnotí ako teplotne nadnormálne.

Televízia Nitrička

Forgot Password