Predpoveď počasia: Budú tohtoročné vianočné sviatky so snehovou nádielkou?

Prehánkam a dažďu sa nasledujúci týždeň možno nevyhneme. Pozrite si predpoveď na posledný adventný týždeň.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 18. 12.

Posledný adventný týždeň začne oblačným až zamračeným a hmlistým pondelkom. Ojedinele sa objavia slabé zrážky s možnosťou poľadovice, najmä na východe. Na horách a miestami aj v nižších polohách, najmä v Žilinskom kraji, bude slnečno. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na -1 až 5, na horách a pri zmenšenej oblačnosti aj v nižších polohách 5 až 11 stupňov. Prevládať má bezvetrie alebo slabý vietor, vo vysokých polohách prudký vietor až víchrica.

Utorok 19. 12.

Prevažne zamračený nízkou oblačnosťou a s hmlami má byť a utorok. Stále sa ojedinele môžu vyskytovať slabé zrážky s možnosťou tvorby poľadovice. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách bude jasno až polojasno. V noci sa ochladí na 2 až -4 stupne, v údoliach ojedinele -4 až -10 stupňov. Denné teploty dosiahnu maximálne -1 až 5, na horách a pri zmenšenej oblačnosti aj v nižších polohách bude 5 až 11 stupňov. Fúkať má prevažne slabý vietor, vo vysokých polohách prudký vietor až víchrica.

Streda 20. 12.

„Oblačno až zamračené, hmlisto a ojedinele slabé zrážky a poľadovica. V priebehu dňa postupne na mnohých miestach dážď alebo prehánky, postupne od stredných polôh sneženie. K večeru od západu ubúdanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Nočné teploty majú klesať na 2 až -4, v údoliach ojedinele -4 až -10 stupňov. Cez deň môžeme počítať s najvyššou dennou teplotou od 2 do 8 stupňov. Fúkať bude slabý vietor, ktorý sa vo vyšších polohách zmení na búrlivý vietor až víchricu.

Štvrtok 21. 12.

Vo štvrtok bude prevažovať veľká oblačnosť a postupne sa od severozápadu na mnohých miestach vyskytne dážď a prehánky. Snežiť bude od stredných polôh, na severe aj v nižších polohách. Najnižšia nočná teplota klesne na 1 až -4, v údoliach lokálne -4 až -9 stupňov. Najvyššia denná teplota vystúpi na 0 až 5, na západe miestami okolo 7 stupňov.

Piatok a víkend

„Obdobie bude ako celok teplotne slabo nadnormálne. Premenlivá, prevažne veľká oblačnosť. Na mnohých miestach dážď, prehánky. Od stredných polôh prechodne aj v nižších polohách sneženie, najmä na severe. Veterno. Najnižšia nočná teplota spočiatku 3 až -3, v údoliach postupne -3 až -9 st. Najvyššia denná teplota 1 až 7, postupne -2 až 5 st.,“ informuje SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password