Predpoveď počasia: Po mrazivých dňoch nastáva teplejšie decembrové počasie

V nasledujúcom týždni môžu vonkajšie denné teploty na juhozápade vystúpiť na 6 až 11 stupňov.

Pondelok 11. 12.

Oblačný až zamračený a hmlistý pondelok bude na viacerých miestach sprevádzaný dažďom alebo dažďom so snehom. Popoludní má zrážok ubúdať a oblačnosť sa bude čiastočne zmenšovať. Cez deň teploty vystúpia najviac na -1 až 4 stupne, na západe Slovenska môže byť miestami okolo 6 stupňov.

Utorok 12. 12.

Aj utorok má by podľa predpovedí spočiatku oblačný až zamračený, lokálne tiež s hmlami. V priebehu dňa by sa mala oblačnosť zmenšovať. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky alebo dážď. Snežiť bude od stredných, vo východnej polovici v noci miestami aj v nižších polohách. V noci a ráno ojedinele treba rátať s poľadovicou. V noci budú teploty klesať na 3 až -2 stupne, na Spiši, Gemeri a Horehroní ojedinele do -4 stupňov. Denné teploty dosiahnu maximálne 1 až 6, na juhozápade 6 až 11 stupňov.

Streda 13. 12.

„Oblačno až zamračené, hmlisto, ojedinele prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach dážď, vo vyšších, v noci na východe lokálne aj v nižších polohách, sneženie. V noci a ráno ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota 4 až -2, v dolinách a kotlinách pri zmenšenej oblačnosti -2 až -8 st. Najvyššia denná teplota 2 až 7 st. Väčšinou slabý vietor,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 14. 12.

Štvrtkové počasie bude podobné s oblačnou až zamračenou oblohou, v južnej polovici čiastočne so zmenšenou oblačnosťou. Dážď a prehánky môžu byť od stredných polôh aj snehové. V noci vonkajšie teploty klesnú na 3 až -2, v údoliach pri zmenšenej oblačnosti bude okolo -4 stupňov. Denné teploty vystúpia maximálne na 3 až 8 stupňov.

Piatok a víkend

„Premenlivá oblačnosť a ojedinele, na severe miestami, snehové prehánky. V závere obdobia pribúdanie oblačnosti aj zrážok. Najnižšia nočná teplota 1 až -6, v údoliach miestami -7 až -14 st. Najvyššia denná teplota -3 až 5, postupne 0 až 7 st.,“ dopĺňa predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password