Predpoveď počasia: Budúci týždeň bude zrejme tiež sprevádzať sneženie a mrazivé počasie

Sneženie sa môže striedať s dažďom. Možný je aj vznik snehových jazykov a poľadovice.

Pondelok 4. 12.

Pondelok sa ohlási počiatku jasnou až polojasnou, najmä na juhu a na Zemplíne, zamračenou nízkou oblačnosťou a hmlami. Od západu bude postupne oblačnosť pribúdať. Denné teploty vystúpia najviac na -7 až -2 stupne. Na západe, miestami aj na juhu stredného Slovenska môže byť ojedinele -2 až +3 stupne.

Utorok 5. 12.

Nasledujúci deň bude oblačný až zamračený, miestami sa môže oblačnosť aj zmenšovať. Lokálne sa vyskytne slabé sneženie, na juhozápade aj dážď so snehom alebo mrznúci dážď. Ojedinele sa najmä v noci na krajnom západe vytvoria snehové jazyky. Najnižšia nočná teplota klesne na -2 až -7, v údoliach lokálne, najmä na severe, -8 až -13 stupňoch. Cez deň teploty vystúpia najviac na -3 až 2, na juhozápade bude ojedinele teplejšie.

Streda 6. 12.

„Oblačno až zamračené, ojedinele zmenšená oblačnosť, najmä spočiatku noci. Miestami, na západe na mnohých miestach, sneženie, na juhu lokálne aj dážď so snehom alebo dážď. Ojedinele poľadovica. Najnižšia nočná teplota 0 až -6, v severnej polovici miestami -6 až -12 st. Najvyššia denná teplota -1 až 4, na Zemplíne ojedinele do 6 st. Slabý vietor alebo bezvetrie,“ tak by podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu mala vyzerať streda.

Štvrtok 7. 12.

Štvrtok bude oblačný až zamračený ojedinele so zmenšenou oblačnosťou. Na viacerých miestach bude snežiť, v nižších polohách sa miestami vyskytne aj dážď so snehom alebo dážď. V noci sa ochladí na 0 až -6 stupňov. Maximálna denná teplota vystúpi na -1 až 4 stupne.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené, miestami hmlisto, prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele slabé zrážky. Najnižšia nočná teplota 0 až -7, v údoliach ojedinele okolo -9 st. Najvyššia denná teplota -3 až 4 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password