Predpoveď počasia: Počas týždňa majú teploty postupne klesať

Chladný vzduch bude do našej oblasti zasahovať najmä v závere pracovného týždňa.

Pondelok 4. 1.

Do nového týždňa vykročte pevnou nohou, ráno vás totiž ojedinele môže prekvapiť poľadovica. Oblačné až zamračené, hmlisté počasie prinesie zrážky v podobe mrholenia alebo slabého dažďa, od stredných polôh aj sneženia. „Najvyššia denná teplota 3 až 8, v údoliach stredného Slovenska a na Spiši
ojedinele okolo 1 st.“
hlási predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav. Fúkať bude len slabý vietor do 20 km/h.

Utorok 5. 1.

Oblačnosť bude pokračovať aj v utorok. Na viacerých miestach sa prejaví prehánkami, dažďom, od stredných polôh snežením. Na západe môže byť oblačnosti i zrážok menej. Popri slabom vetre teploty počas dňa vystúpia najviac na 2 až 7 stupňov, v noci klesnú na 4 až -1 stupeň, v údoliach ojedinele aj menej.

Streda 6. 1.

V stredu sa postupne na viacerých miestach rozsneží či rozprší alebo sa k snehu pridá aj dážď. Denné teploty vystúpia maximálne na 1 až 6 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od 2 do -3 stupňov.

Štvrtok 7. 1.

Štvrtkové denné teploty vystúpia na -1 až 5 stupňov. Na mnohých miestach sa objavia snehové prehánky alebo sneh, v nížinách i dážď. V noci sa ochladí na 3 až -3 stupne.

Piatok 8. 1.

„Od východu bude do našej oblasti zasahovať tlaková níž a po jej zadnej strane k nám bude od severu prúdiť chladný vzduch,“ predpovedá SHMÚ. Teploty počas dňa vystúpia najviac na -3 až 3 stupne. Na západe a juhu Slovenska očakávajte zmenšenú oblačnosť. Sneženie a snehové prehánky sa môžu vyskytnúť najmä na severe a východe. Nočné teploty klesnú na mínusové hodnoty, a to od -1 do -7 stupňov.

Víkend

Chladné počasie bude pokračovať cez víkend. V sobotu počas dňa ma byť od -3 do 3 stupňov. V noci sa može ochladiť od -2 až do -12 stupňov v údoliach. Ojedinele sa môžu vyskytnúť aj snehové prehánky.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password