Predpoveď počasia: Sneženie a snehové prehánky majú pokračovať aj po víkende

Prelom mesiacov, otvorenie adventných trhov v Nitre a začiatok Adventu by tento rok mohli byť aj so snehom. Striedať ho ale môže dážď so snehom a následná poľadovica.

Foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 27. 11.

Po víkende s menšou snehovou nádielkou príde oblačný až zamračený pondelok. Na východe Slovenska bude dopoludnia miestami zmenšená oblačnosť, najmä v západnej polovici by sa malo vyskytnúť sneženie. Na juhozápade sa môže objaviť aj dážď alebo dážď so snehom a ojedinele poľadovica. Najvyššia denná teplota dosiahne -4 až +1, na juhozápade okolo +3 stupňov. Fúkať má prevažne slabý vietor.

Utorok 28. 11.

Nasledujúci deň bude prevažne zamračený a na mnohých miestach má snežiť. Na západe a popoludní aj v Košickom kraji sa miestami vyskytne dážď so snehom alebo dážď a ojedinelá poľadovica. V Banskobystrickom a v Košickom kraji môže byť sneženie výdatnejšie, na východe aj s lokálnou tvorbou snehových jazykov či závejov. V noci sa ochladí na 1 až -4, na severe, Horehroní a Dolnom Spiši bude miestami okolo -6 stupňov. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od -2 až 3, na juhozápade do 5 stupňov.

Streda 29. 11.

V noci môže na mnohých miestach pretrvávať sneženie alebo snehové prehánky, na juhozápade spočiatku aj dážď alebo dážď so snehom. Cez deň bude oblačnosť premenlivá, miestami hlavne na severe a východe aj so snehovými prehánkami. „Najnižšia nočná teplota -1 až -6, v Žilinskom kraji a na Spiši miestami okolo -8 st. Najvyššia denná teplota -2 až 3, na severe miestami okolo -4 st.,“ predpovedá počasie Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 30. 11.

Premenlivá oblačnosť sa vo štvrtok postupne zväčší, miestami ju bude sprevádzať sneženie alebo snehové prehánky. Popoludní môžu v nižších polohách pokračovať zmiešané zrážky s možnosťou poľadovice. Nočné teploty klesnú na -1 až -6, v údoliach stredného a východného Slovenska miestami okolo -9 stupňov. Cez deň môžeme očakávať teploty od -3 až 2, na juhozápade okolo 4 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené, prechodne zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom. Spočiatku vo vyšších, postupne aj v stredných polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 4 až -4, postupne -2 až -10 st. Najvyššia denná teplota 2 až 8, postupne -4 až 3 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password