Predpoveď počasia: Zima prichádza

Po prvých snehových vločkách by v nasledujúcom týždni mohli padnúť ďalšie. Rátať môžeme s ojedinelými prehánkami a dažďom.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 20. 11.

Pondelok má byť oblačný až zamračený, ojedinele môže byť k večeru na juhozápade oblačnosť zmenšená. Na viacerých miestach treba rátať s dažďom alebo prehánkami, miestami aj snežením. Cez deň sa oteplí najviac na 3 až 8 stupňov, na západe a miestami aj na juhu stredného Slovenska 8 až 13 stupňov.

Utorok 21. 11.

Aj nasledujúci deň bude oblačný až zamračený, lokálne tiež s hmlami. Oblačnosť sa bude zmenšovať len ojedinele. Na severe a východe Slovenska sa miestami môže objaviť slabý dážď alebo mrholenie. Najvyššia denná teplota dosiahne 5 až 10 stupňov. Na juhozápade má byť lokálne teplejšie. V noci sa ochladí na 5 až 0, v údoliach ojedinele do -2 stupňov.

Streda 22. 11.

Streda zrejme neprinesie zmenu. Oblačné a zamračené počasie bude pokračovať. Cez deň prejde k premenlivej, postupne zmenšenej oblačnosti. Na severe sa miestami opäť vyskytne dážď alebo prehánky, spočiatku vo vyšších a postupne v nižších polohách aj sneženie. „Najnižšia nočná teplota 2 až -3 st. Na juhu lokálne aj teplejšie. Najvyššia denná teplota 2 až 7, na severe -3 až 2 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 23. 11.

Štvrtok by mal spočiatku začať malou, postupne od západu pokračovať prevažne veľkou oblačnosťou. Ojedinele sa objavia slabé zrážky, od stredných polôh aj snehové. Denné teploty dosiahnu maximálne 0 až 6 stupňov. Nočné teploty budú klesať do -2 až -7, v dolinách a kotlinách miestami -7 až -12 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Lokálne hmlisto. Miestami, na severe na viacerých miestach, dážď alebo mrholenie, od stredných polôh sneženie. Najnižšia nočná teplota 4 až -1, v údoliach miestami -1 až -6 st. Najvyššia denná teplota 3 až 10, na severe miestami okolo 1 st.,“ uvádza SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password