Predpoveď počasia: November bude pokračovať s prechodne sychravými dňami

Dáždnik sa nám v nasledujúcich dňoch zíde. Prehánky a dážď sa môžu vyskytovať počas celého týždňa.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 13. 11.

Pondelok bude oblačný až zamračený a hmlistý, vo východnej polovici Slovenska spočiatku miestami aj so zmenšenou oblačnosťou. Najmä na západe sa ojedinele môže vyskytnúť mrholenie alebo dážď, od cca 1400 m sneženie. Najvyššia denná teplota dosiahne 4 až 9, v údoliach v severnej polovici ojedinele okolo 2 stupňov. Večer má vo vysokých polohách fúkať búrlivý vietor.

Utorok 14. 11.

Oblačný až zamračený, cez deň miestami prechodne so zmenšenou oblačnosťou bude aj utorok. V noci a cez deň miestami treba rátať s dažďom alebo mrholením, vo vysokých polohách aj snežením. V noci sa ochladí na 6 až 1, na juhozápade miestami do 8 stupňov. Počas dňa sa oteplí na 12 až 17, v Žilinskom kraji, na Spiši, Horehroní a krajnom severovýchode bude okolo 10 stupňov. Nad pásmom lesa má fúkať búrlivý vietor až víchrica.

Streda 15. 11.

V stredu má prevažovať veľká, popoludní na západe miestami zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach sa môže objaviť dážď alebo prehánky, od vysokých polôh sneženie. „Najnižšia nočná teplota 9 až 4, v údoliach ojedinele okolo 2 st. Najvyššia denná teplota 8 až 13 st., na Orave a pod Tatrami miestami okolo 6 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 16. 11.

Nasledujúci deň má byť prevažne polooblačný, na severe miestami až zamračený. Opäť treba počítať s dažďom alebo mrholením, od vyšších polôh aj snežením. Nočné teploty budú klesať na 6 až 1, v údoliach miestami okolo -1 stupeň. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 7 do 12, na severe miestami okolo 5 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne veľká, ojedinele prechodne aj zmenšená oblačnosť. Spočiatku na mnohých miestach, neskôr miestami dážď, prehánky. Vo vyšších, prechodne od stredných polôh zrážky snehové. Najnižšia nočná teplota 6 až 0, postupne 3 až -4 st. Najvyššia denná teplota 7 až 12, na severe 2 až 7 st.,“ pokračuje v predpovedi SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password