Predpoveď počasia: Ani s príchodom novembra nepríde veľké ochladenie

Najvyššie denné teploty sa nasledujúci týždeň stále môžu pohybovať nad hranicou 15 stupňov. Jeseň nám bude pripomínať najmä premenlivá oblačnosť.

Ilustračná foto: pixabay.com

Pondelok 30. 10.

Týždeň začneme s polojasným až oblačným, v nižších polohách dopoludnia miestami hmlistým počasím. Ojedinele sa môže vyskytnúť mrholenie a silnejší vietor. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 17 až 22, na miestach s dlhšie trvajúcou hmlou alebo nízkou oblačnosťou bude okolo 15 stupňov.

Utorok 31. 10.

Posledný októbrový deň má byť oblačný až zamračený a hmlistý. V noci a ráno sa vo východnej polovici Slovenska oblačnosť lokálne zmenší. Cez deň sa na mnohých miestach môže objaviť dážď alebo prehánky. Nočné teploty klesnú maximálne na 16 až 11, v údoliach miestami 11 až 6 stupňov. Cez deň budú teploty stúpať na 12 až 17, na juhu miestami okolo 19 stupňov.

Streda 1. 11.

Sviatok všetkých svätých bude podľa predpovedí oblačný až zamračený, na západe a cez deň postupne na celom území s premenlivou oblačnosťou. „Miestami, cez deň na západe ojedinele, dážď alebo prehánky. Postupne vo vysokých polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v údoliach ojedinele okolo 3 st. Najvyššia denná teplota 9 až 14, na juhu miestami okolo 16 st.,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 2. 11.

Nasledujúci deň má prevažovať polojasné, v noci a dopoludnia miestami hmlisté alebo zamračené počasie, ojedinele aj so slabými zrážkami. V noci sa ochladí na 10 až 5, v údoliach miestami do 3 stupňov. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 12 až 18, pri dlhšie trvajúcej nízkej oblačnosti okolo 10 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené, lokálne hmlisto a na mnohých miestach zrážky, v strede obdobia prechodne menej oblačnosti a menej zrážok. Najnižšia nočná teplota 12 až 5, v údoliach miestami okolo 3 st. Najvyššia denná teplota 10 až 17 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password