Predpoveď počasia: Nasledujúci týždeň bude oblačnejší, miestami aj so zrážkami

V najbližších dňoch môžeme očakávať mrholenie, prehánky aj dážď.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 23. 10.

Polojasný až oblačný pondelok budú ráno a predpoludním lokálne sprevádzať hmly alebo nízka oblačnosť, ojedinele aj s mrholením. Najvyššia denná teplota dosiahne 15 až 20, pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 13 stupňov. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Utorok 24. 10.

Nasledujúci deň má byť oblačný až zamračený, v noci a dopoludnia lokálne so zmenšenou oblačnosťou. Ojedinele sa popoludní postupne miestami začne objavovať mrholenie alebo dážď. V noci sa ochladí na 13 až 8, v dolinách a kotlinách miestami okolo 6 stupňov. Cez deň teploty vystúpia maximálne na 14 až 19, na juhozápade miestami do 22 stupňov.

Streda 25. 10.

„Oblačno až zamračené, ojedinele hmla. Na viacerých miestach mrholenie, dážď alebo prehánky. Najnižšia nočná teplota 14 až 9 st. Najvyššia denná teplota 14 až 19, na severe miestami okolo 12 st.,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 26. 10.

Oblačný až zamračený štvrtok bude miestami sprevádzať dážď alebo prehánky. Na horách bude veterno. Nočné teploty klesnú na 10 až 4 stupne. Cez deň môžeme očakávať oteplenie na 13 až 18, v Žilinskom a miestami v Trenčianskom kraji okolo 11 stupňov.

Piatok a víkend

„Oblačno až zamračené, neskôr prechodne aj menej oblačnosti. Spočiatku na viacerých miestach dážď, neskôr miestami prehánky alebo mrholenie. Najnižšia nočná teplota 12 až 6, neskôr miestami v údoliach okolo 3 st. Najvyššia denná teplota 11 až 18 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password